1994 Model Şahin, 45.000 TL’ye Alıcı Buldu

Tofaş’ın 1988 ile 2002 yılları ortasında ürettiği Kuş Serisi’nin versiyonlarından biri olan Şahin, Türk otomotiv tarihine damga vuran modellerin başında geliyor. Türk araba severlerin gönlünde her vakit özel bir yere sahip olan Şahin, ikinci el araç pazarının en tanınan modellerinden bir pozisyonunda.

Ankara'da yaşayan galerici Melih Bengier, 25 yaşında olan bir Şahin için tam 45.000 TL'yi gözden çıkardı. 1994 model olan araba, buna karşın yalnızca 6 bin kilometrede. Tüm modülleri yepyeni olan aracın koltuklarındaki naylon bile fabrika çıkışlı. Gerçekten Bengier’i cezbeden de tam olarak bu olmuş.

Aracın eski sahibi olan Fatih Yunus Güzel, arabası 5 yıl evvel İstanbul’dan 12.000 liraya satın almış. 0’dan farksız olan Şahin’i internette satışa çıkaran 32 yaşındaki Hoş, istediği teklifleri alamayınca ilanı kaldırmış. Geçtiğimiz haftalarda arabası bir kere daha ilana koyan Hoş, bu sefer muradına erdi.

İlanı gördükten sonra Güzel’i arayan Bengier, arabası 45.000 liraya satın aldı. Bengier ismine aracı satın almaya Kırıkkaleye giden Hasan Akgül, bu modelde Türkiye’de tek sıfır araç olmasının kendilerini cezbettiğini söyledi. Kilometre yapmaması için Kırıkkale’den Ankara’ya kurtarıcı ile götürülen araç, önümüzdeki günlerde Ticaret ve Ömür Merkezi’nde (OTONOMİ) Şahin meraklıları ile buluşacak.

Başa dön tuşu