2019 Model Yeni BMW 1 Serisi Türkiye’de Satışa Çıktı

Türkiye’deki faaliyetlerini Borusan Otomotiv aracılığıyla sürdüren Bavyera merkezli Alman araba devi BMW, pek çok yeniliğe konut sahipliği yapan üçüncü kuşak 1 Serisi’ni ülkemizde satışa sundu.

Üst kalite küçük araba segmentinin en tezli modellerinden biri olan BMW 1 Serisi, hem tasarım hem de donanım manasında kıymetli iyileştirmeler almış. Selefine nazaran çok daha çağdaş bir tasarım lisanına ve atmosfere sahip olan yeni BMW 1 Serisi, birinci sefer sunulan önden çekiş özelliği ve en yeni yürüyen aksam teknolojileri ile öne çıkıyor.

2019 model yeni BMW 1 Serisi, 1.5 litre hacminde 3 silindirli dizel ve akaryakıtlı motor seçenekleri ile geliyor. Sport Line ve M Sport olmak üzere iki farklı model opsiyonuna sahip olan yeni BMW 1 Serisi, şoförlere 7 ileri steptronik otomatik şanzıman sunuyor.

Dış dizaynda çift böbrek ızgaraları, LED farlar, siyah ayna kapakları ve egzos çıkışı kaplamasına sahip olan araç, iç kısımda ise azamî konfor ve güvenlik için pek çok kullanışlı fonksiyon ve sürüş asistan sistemi sunuyor. Selefinden 10 milimetre daha kısa olmasına karşın 34 milimetre daha geniş bir kabin alanına sahip olan yeni BMW 1 Serisi, bagaj hacminde de 20 milimetre artışla 380 litreye ulaştı.

Sürüş asistanı, park asistanı, harekete hassas kumanda ve baş üstü gösterge üzere pek çok sürüş dayanak sistemine sahip olan araba, Apple CarPlay dayanağı ile birlikte geliyor. 

Borusan Otomotiv tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 model yeni BMW 1 Serisi’nin Türkiye fiyatı 233.800 TL’den başlıyor. Doğal ek donanım seçeneklerini tercih etmek isteyen müşterilerin çok daha yüksek bir meblağı gözden çıkarmaları gerekiyor. Firma ayrıyeten 306 beygir motor gücüne sahip M135i xDrive modelinin de özel sipariş ile Türkiye’de getirilebileceğini belirtti. 

En Aktüel Haberler
  1. World of Tanks İçin Düşmana Endişe Salacağınız 10 Taktik

  2. 2048 Gibisi Oynadıkça Beyin Yakan 15 Taşınabilir Oyun

  3. Türkiye’de Yılın En Çok Satan Araba Markaları Açıklandı

  4. Periscope Canlı Yayınlarında Yaşanan 8 Skandal Olay

  5. Netflix İmzalı ‘Yer Çekimsiz Adam’ Sinemasından Birinci Fragman Geldi

  6. Google Chrome’a RAM Tüketimini Önemli Manada Etkileyecek Bir Özel…

  7. Marvel, She-Hulk Karakteri İçin Liv Tyler’ı Düşünüyor

  8. Japonya’yı Vuran Tayfun Sonrası Ortaya Çıkan, Kıyamet Sinemalarını…

  9. Model Birleşmiş Milletler Simülasyonu 31 Ekim’de Ankara HBVU’da

  10. Türk Bilim İnsanları, Türkiye’de İki Yeni Canlı Tipi Keşfettiler

Başa dön tuşu