2019 Suzuki Vitara, Türkiye’de Satışa Çıktı

Suzuki’nin emektar SUV modeli Vitara, üretim bandından birinci indiğinden bu yana tam 30 sene geçti. Bu mühlet zarfında japon markanın en sevilen arabalarından biri olan Vitara, çağdaş çağın gerekliliklerine nazaran dizayn edilmeye devam ediyor.

Suzuki'nin kompakt SUV sınıfındaki temsilcisi Vitara, makyajlanan yüzü ile bugün prestijiyle Türkiye’de satışa sunuldu. Japon üreticinin en çok satan modeli olan SUV, selefine nazaran çok daha keskin ve hareketli sınırlara sahip olan yeni LED far ve stoplarla geliyor.

Parlak, alaşımlı 17 inç jantlara sahip olan yeni Vitara'nın dikey formda yenilenen krom görünümlü ön ızgarası da bir epey dikkat çekiyor. Sevilen SUV modelinin içine girdiğimizde, 4.2 inç dijital yol bilgi ekranı ve 10.1 inçlik bilgi cümbüş ekranıyla karşılaşıyoruz.

Kokpitte kullanılan materyaller sayesinde çok daha premium bir havaya kavuşan 2019 Suzuki Vitara, üst donanım paketlerinde kör nokta ikaz sistemi, otomatik frenleme, sürat sabitleme, trafik işareti tanımlama sistemi ve geri görüş kamerası üzere üstün güvenlik özellikleri sunuyor.

Yeni Vitara’nın kaputunun altında 140 beygir güç üreten turbo beslemeli 1.4 litrelik bir motor bulunuyor. 4×2 ve 4×4 çekiş opsiyonlarıyla sunulan SUV, tıpkı vakitte 111 beygir güç üreten 1.0 litrelik motor seçeneğine de sahip. 2019 Suzuki Vitara, bugün prestijiyle 156.900 TL’lik başlangıç fiyatıyla bayilerdeki yerini aldı. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu