2021 Ford Mustang Mach-E, Bir Gecede 40 Ön Sipariş Aldı

Ford Mustang hayranları, geçtiğimiz yılın kasım ayında tanıtılan bir otomobil ile ziyadesiyle şaşırmışlardı. Hayranların çok sevdiği Mustang serisi arabalar, yerini yeniden performans odaklı olan lakin bu sefer büsbütün elektrikli bir halde tasarlanan bir arabaya bırakacağı için biraz öfkelenmişti. Kimi müşteriler tarafından ziyadesiyle beğenilen bu araba, kimi hayranlara nazaran muscle araba deyince birinci akla gelen Mustang ismini hak etmiyordu.

Amerikan araba üreticisi Ford’un geçtiğimiz yılın kasım ayında tanıttığı Ford Mustang Mach-E, tasarım ve teknik ayrıntılarıyla hayli ilgi alımlı bir arabaydı. Tam elektrikli bir SUV modeli olacak olan arabanın hayranları kızdırma sebebi ise Mustang ismine sahip olmasıydı. Sevmeyen hayranlar bir yana, araba güzel satış sayılarına ulaşmaya başladı. Raporlara nazaran geçtiğimiz gece 40 adet ön sipariş rezervasyonu alan Ford Mustang Mach-E, popülaritesini artırıyor.

Tesla’nın konutunda 100 ön sipariş:

Ford Mustang Mach-E, geçtiğimiz günlerde Tesla’nın konutu olan Kaliforniya’da bulunan Silikon Vadisi’ndeki bir Ford bayisinde ziyadesiyle ilgi görüyor. Raporlarda, Sunnyvale Ford isimli bayii geçtiğimiz günlerde yeni tam elektrikli SUV modeli için sadece bir gecede tamı tamına 40 ön sipariş rezervasyonu aldığını açıkladı. Bu siparişlerle birlikte Silikon Vadisi’ndeki bayinin toplam ön sipariş rezervasyon sayısı 100’e ulaştı.

Bu sayının Ford için değeri, Silikon Vadisi’nin Ford Mustang Mach-E’yi rakip olarak çıkardığı Tesla’nın konutu olması. Elektrikli araba bölümüne öncülük eden Tesla Motors’un ana merkezi Kaliforniya, Palo Alto’da bulunuyor. Elektrikli SUV modeli Ford Mustang Mach-E’yi burada rakibine oranla uygun bir sayıyla satabilen Ford, Tesla’ya dişli bir rakip olacak üzere duruyor.

Başa dön tuşu