Tesla’lara Eklenecek Donanımlar Ortaya Çıktı

Günümüzde edindiğimiz bilgilerin birçoğunun kaynağı olan tersine mühendislik yolu bugün de birkaç şeyin ortaya çıkmasını sağladı. Tesla model araçlara gelen yeni bir güncellemeyi elden geçiren bir Twitter kullanıcısı, araçlara gelecek yeni özellikler dışında yeni donanımları da ortaya çıkardı.

Greentheonly isimli Twitter kullanıcısı, Tesla araçlara gelen yeni güncellemeyi en ince detayına kadar inceledi. Bulduklarını Twitter’dan paylaşan Greentheonly, Tesla Model S ve Model X’e gelecek yeni güncellemelerde kablosuz Qi şarjın araçlara gelebileceğini belirtti.

İki yeni bataryayla birlikte birkaç donanım daha gelecek:

Greentheonly’nin yaptığı paylaşımda sadece Qi şarjdan bahsedilmedi. Tesla araçlarına gelecek donanımları paylaşan kullanıcı, Tesla Model S ve Model X’e birçok farklı konfigürasyonda iki yeni bataryanın geleceğini öne sürdü. Greentheonly, bataryaların kapasitesini bilmediğini de not düştü.

Bu iki özellik dışında Greentheonly’nin paylaştığı bilgiler ortasında yeni bir koltuğa işaret eden bir bel takviyesi yer aldı. Bununla birlikte yeni bir şarj giriş tipi ve yeni süspansiyon versiyonu Greentheonly’nin listesinde gözüktü. Kullanıcı, tüm sayılan özelliklerin çok yakın vakitte yayınlanabileceğini de söyledi.

Tesla, geçtiğimiz vakit boyunca kendi modellerini getirdiği konfigürasyon ve ayarlamalarla daima yeni tuttu. Lakin Tesla Model S’e gelen son büyük değişim 2016 yılında gelmişti. Hasebiyle bu modele yakın vakitte birkaç değişikliğin geldiğini görebiliriz.

Tesla’nın yeni güncellemesi birinci olarak WeChat dayanağıyla birlikte Çin’deki kullanıcılar için yayınlandı. Güncelleme, Happy Mahjong, Fight Landlords ve Happy Upgrade isimli üç oyunu da Tesla araçlarına getirdi. Bununla birlikte hava durumu ve kalitesi için farklı bir uygulama daha planlandı.

Tesla, geçtiğimiz günlerde ABD borsasında 100 milyar dolar değerine ulaşan birinci araba üreticisi olmayı başardı. Tesla’nın payları son 1 ayda 420 dolardan 800 dolar düzeyine ulaşarak büyük bir artışa imza atmıştı. Elektrikli araba önderi, otomotiv devi Volkswagen’i de geride bırakmayı başardı.

Başa dön tuşu