2021 Model İkinci Nesil Mercedes GLA’nın Tanıtım Tarihi

Mercedes-Benz, ikinci jenerasyon GLA'yı 11 Aralık’ta piyasaya sürerek kompakt model yelpazesini genişletmeye deva edecek. Alman firması, arabasını bir araba fuarında tanıtmak yerine, 2017 yılında kurduğu Mercedes Me medya platformunda çevrimiçi bir ortamda tanıtarak bir unsur de imza atmış olacak. Şirket, bu hareketiyle teknoloji çağını yakaladığının sinyallerini vermek istiyor olabilir.

Tanıtımla birlikte birinci sefer çevrimiçi olarak bir otomobil tanıtacak olan Stuttgart merkezli şirket, müşterilerinin iştahını kabartmak için aracın kamufle edilmiş prototip imajlarını de yayınlamayı ihmal etmedi. Paylaşılan fotoğraflar, GLA’nın genel dizaynını gizliyor fakat daha evvelki sızıntılar ile uyuşuyor. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan yeni kuşak GLA hakkında tüm bilinenlere biraz daha yakından bakalım.

Yeni jenerasyon Mercedes GLA’da yer alması beklenen özellikler:

İlk kuşak aracında yüksekliğiyle eleştirilen ve daha çok bir hatchback olarak görülen GLA, bu alanda 10 cm civarında bir düzeltmeye tabi tutulmuş durumda. Eskisinden daha fazla SUV üzere görünen araç, tıpkı biçimde ön ve art yolcular için de daha yüksek bir tavan arası sunuyor. Selefinden yaklaşık 2,5 cm daha kısa olan araç, giderek büyüyen arabaların trend olduğu dalda bir değişiklik getireceğe benziyor.

Analistler, teknik özellikler tamamlandıktan sonra yeni GLA'nın kaputunun altında turbo şarjlı 2,0 litrelik dört silindirli bir motorla satışa sunulmasını bekliyor. A serisi ile misal mimari üzerine kurulacak olan yeni jenerasyon GLA’nın ön ızgarasında Panamericana dizaynına sahip olacağı ve aracın en üst modelinin 416 beygir gücünde olacağı söyleniyor.

Dünyanın önde gelen otomotiv şirketlerinden olan Mercedes’in, 2021 model ikinci kuşak Mercedes-Benz GLA’nın tanıtımı için sevenlerini fazla bekletmeyeceğini söyleyebiliriz. Bu noktada Alman şirket, 11 Aralık’ta internet üzerinden düzenlenen bir aktiflik ile yeni jenerasyon GLA’nın tanıtımını gerçekleştirecek.

Başa dön tuşu