2023 Shelby Mustang Mach-E GT Tanıtıldı!

Shelby, ilk tam elektrikli SUV modeli Shelby Mustang Mach-E GT’yi tanıttı. Ford Mustang’in ilk elektrikli versiyonu üzerine inşa edilen otomobil, ufak tefek farklılıklar içeriyor.

Daha çok Ford Mustang üzerinde yaptığı oynamalarla bilinen ABD’li otomobil şirketi Shelby, ilk elektrikli otomobilini resmen tanıttı. Tahmin edilebileceği üzere bu otomobil de Mustang’in üzerine inşa edildi ancak önemli bir husus var. Shelby, bu kez Ford Mustang Mach-E‘yi kendine göre dizayn etti. Gelin hep birlikte Shelby Mustang Mach-E GT’ye yakından bakalım.

2023 model olarak lanse edilen Shelby Mustang Mach-E GT, dış görünüş açısından orijinal SUV ile genel olarak aynı. Bu bağlamda; aracın keskin hatlara sahip LED destekli farları olduğu gibi bırakıldı. Bununla birlikte; arka aydınlatmalar da orijinal versiyon ile aynı. Ancak Shelby’ye özel kaplama ve gövdeden farklı kaput rengi, bu araçta bir farklılık olduğunu anlamanıza yardımcı olacak.

Karşınızda 2023 Shelby Mustang Mach-E GT!

2023 Shelby Mustang Mach-E GT

Shelby, ne yazık ki özelleştirdiği Mustang Mach-E’nin iç tasarımını göstermedi. Ancak markanın işi performans olduğundan, iç tasarıma çok da dokunacağını düşünmüyoruz. Merak edenler için; orijinal Mustang Mach-E’nin iç tasarımını aşağıya bırakıyoruz.

Mustang Mach-E

Kaputun altında da Shelby tarafından yapılmış özel bir çalışma bulunmuyor. Orijinal elektrikli SUV’un 255 veya 282 beygir gücü sunan motor seçenekleri, 2023 model Shelby Mustang Mach-E GT’de de bulunuyor. Şimdi diyebilirsiniz ki o zaman Shelby ne yaptı? Bu aracı orijinalinden farklı kılan ne?

Shelby ilk elektrikli araba

İçeriğimizin başında, araca görsel dokunuşlar yapıldığını zaten aktardık. Teknik anlamdaki değişiklikler ise daha çok ağırlığı düşürmekle ilgili. Mühendisler, aynaları, kaputu, ızgarayı ve külbürtör panellerini karbon fiber malzemelerle değiştirdiler. Ayrıca Shelby Mustang Mach-E GT, özel bir süspansiyon kullanıyor. Bu süspansiyon, aracı orijinalinden daha alçak bir hale getirmiş durumda. Shelby, bu işlemlerin aracın menzil ve performansını ne kadar etkilediğine ilişkin herhangi bir şey söylemedi.

Shelby tam elektrikli araba

2023 Shelby Mustang Mach-E GT, 27.488 dolardan başlayan fiyatlarla satın alınabilecek.

Orijinal Mustang Mach-E ile ilgili detaylı bilgi için

Ford, Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Elektrikli SUV Mustang Mach-E’yi Resmen Duyurdu

Başa dön tuşu