Volkswagen, 2020’de 34 Yeni Modelle Karşımıza Çıkacak

2019 yılı sona ermek üzere ve firmalar kendilerini 2020 yılına hazırlıyor. Araba üreticileri de gelecek yıl piyasaya sürecekleri modeller için çalışıyor. Alman firması Volkswagen, gelecek yıl 34 farklı modeli piyasaya sürecek.

Bu modellerin üretimi, firmanın yakın vakitte açıkladığı dönüşüm stratejisiyle de uyumlu olacak. Daha evvel görmediğimiz birtakım yeni modeller de gelecek yıl piyasada olacak. 2024’e kadar 19 milyar euroluk yatırım yapacak olan firmanın kimi elektrikli modelleri de gelecek yıl karşımızda olacak.

Volkswagen karbon salınımını azaltmaya çalışıyor:

Yeni modellere yapılan yatırım, araba üreticisinin 2050 yılında karbon nötr istikrarına ulaşmak ve 2025 yılında da karbondioksit salınımını yarıya indirmek için kararlı olduğunu gösteriyor. Firma, çok sayıda elektrikli araba üretmeyi planlıyor. 

Volkswagen daha evvel Dieselgate olarak isimlendirilen emisyon testi skandalından sonra yetkililerle yaptığı mutabakatta karbon ayak izini küçülteceğini açıklamıştı. Daha sonra da elektrikli araba pazarına epey tezli bir giriş yaptı. 

Elektrikli Volkswagen otomobiller geliyor:

Firmanın markasını yine keşfetme sürecinde elektrikli arabalar değerli yer tutuyor. Bu araçların bir kısmı, şu anda ID markasıyla üretim kademesinde bulunuyor. Bu araçlardan birincisi ID.3 olacak. Aracın menzili ise 550 kilometreye erişebilecek. Bir sonraki evrede ID.4 modeli üretilecek ve bu model, Tesla üzere firmaların kıymetli pazar hissesi sahibi olduğu ABD’ye de satılacak. 

Volkswagen’in planları ortasında, 2029’a kadar 26 milyon adet elektrikli araba satmak bulunuyor. Buna ek olarak şirket, hibrit araba satışlarında da 6 milyona ulaşmayı amaçlıyor. Firmanın elektrikli modelleri, dünya çapındaki 16 fabrikasında üretilecek. Firma, 2030 yılına kadar büsbütün değişmeyi amaçlıyor. Gelecekte nasıl bir Volkswagen ile karşılaşacağımızı geçen süreçte daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu