2025 Model BMW M2 Tanıtıldı

BMW, 2025 model M2’yi tanıttı. Tasarımıyla 2 Serisi’ni andıran otomobil, kaput altında 3.0 litrelik bir canavara ev sahipliği yapıyor. Araç, birkaç ay sonra seri üretime geçecek.

Alman otomobil devi BMW, düzenlediği bir etkinlikte 2025 model M2‘yi tanıttı. Tasarım açısından yeni 2 Serisi otomobillere benzer olan otomobil, yüksek performanslı motoru ile otomobil tutkunlarını mest etmeyi başaracak gibi görünüyor.

3 kapılı bir yapıya sahip olan 2025 model BMW M2, şerit LED’lerle desteklenen far ve arka aydınlatmalara sahip. Ayrıca bu otomobilde gümüş alaşım jantlar kullanıldı ki bu da son dönemlerde gördüğümüz bir şey değildi. Sert hatlara sahip olan otomobil, sadece tasarımıyla bile görenleri etkilemeyi başaracak.

Karşınızda 2025 BMW M2

2025 BMW M2

Aracın iç kısmına baktığımız zaman da 2 Serisi ile benzerlikler gösteriyor. Bu bağlamda; tek bir panele yerleştirilmiş tam dijital gösterge ekranı ve multimedya ekranı ile karşılaşıyoruz. Ayrıca sportif koltuklar, kadife dokulu direksiyon ve geleneksel vites topuzu da dikkatimizi çeken tasarım detayları arasında yer alıyor.

BMW M2 iç tasarım

BMW’nin M serisi otomobillerinde kullandığı 3.0 litrelik motor, M2’de de karşımıza çıkıyor. 473 beygir gücü üreten motor, manuel şanzımanda 550 Nm, otomatik şanzımanda ise 600 Nm tork üretiyor. Bu veriler doğrultusunda manuel vitesli versiyonun 1-100 km/s hızlanması 4,1 saniye, otomatik şanzımanlı versiyonunki ise 3,9 saniye olarak açıklandı.

BMW M2

BMW tarafından yapılan açıklamaya göre M2, birkaç ay içerisinde seri üretime geçecek. Yıl sonuna doğru da BMW bayilerindeki yerini alacak. Aracın başlangıç fiyatı ise 66.075 dolar olacak. Aracın Türkiye pazarına kaç milyon TL’den geleceği henüz bilinmiyor.

BMW 520i Sedan, Tüm İhtişamıyla Türkiye’de: İşte Can Sıkan Fiyatı

Başa dön tuşu