Ralli Bodrum’a Geri Dönüyor

Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) ve Türkiye Araba Sporları Federasyonu ortasında gerçekleşen görüşmeler sonrasında Ralli Bodrum’a geri dönüyor. Karya Araba Spor Kulübü tarafından, BOTAV liderliğinde düzenlenecek olan Rally Bodrum, 27 yıl ortadan sonra Bodrum yarımadasında gerçekleştirilecek birinci ralli olacak.

Otomobil Sporlarında Dönem Bodrum’da Açılıyor

Otomobil sporlarında 2021 döneminin birinci tertibi 10-11 Nisan tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştirilecek

Aramızdan ayrılan araba sporları duayenlerinden Şevki Gökerman ismiyle anılacak 2021 TOSFED Ralli Kupası’nın birinci yarışı olan tertip, 10 Nisan Cumartesi akşam saat 18:30’da açılış kokteyli ve start seremonisi ile başlayacak. Servis alanı ve ralli merkezi olarak TED Bodrum Koleji’nin kullanılacağı tertip, 11 Nisan Pazar günü 09:30’da başlayarak Yalıçiftlik-Kızılağaç bölgesindeki 6 özel etabın geçilmesinin akabinde, finiş podyumunda düzenlenecek ödül merasimi ile sona erecek.

Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras’ı ziyaret ederek Rally Bodrum hakkında görüşen TOSFED Lideri Eren Üçlertoprağı, kendisine araba sporlarına katkılarından ötürü bir teşekkür plaketi takdim etti. Bodrum üzere kıymetli bir bölgede bu çeşit tertiplerin yapılıyor olmasından ötürü memnuniyetlerini lisana getiren Üçlertoprağı, “Yerel idarelerin araba sporlarını sahiplenmesi sayesinde sporumuzun farklı bölgelerle tanışması bizim için çok değerli. Rally Bodrum tertibin klasik hale geleceğine ve başarılı bir dönem açılışına konut sahipliği yapacağına inanıyoruz.” dedi. Ziyarette Üçlertoprağı’na TOSFED yöneticilerinden Cem Akoğul, KAROSK Lideri Atıl Atılgan ve BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan eşlik etti.

Bodrum Belediye Lideri ve BOTAV İdare Heyeti Lideri Ahmet Aras, sportif tertiplerin, hem Bodrum iktisadına hem de tanıtımına katacağı bedel ile turizme katkısının altını çizerek, bu tıp tertiplere konut sahipliği yapmaktan her vakit için memnunluk duyduklarını ve Bodrum’un gayesinin memleketler arası tertipler olduğunu belirtti.

Katılımın çok yüksek olması beklenen tertip tıpkı vakitte Bodrum için yaz döneminin başlangıcı olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu