750 Beygirlik LSV12 Motorunun Çıkardığı İnanılmaz Ses(Video)

General Motors'un geriden çekişli araba ve kamyon modellerinde kullandığı LS tabanlı motorlar, performansları ve çıkardıkları yüksek sesle bilinir. Özellikle birinci kuşak V8’ler kompakt tasarımı, muteber yapısı ve ekonomik olmasıyla son derece tanınan. 

V8’in gümbürdeyen sesi olmadan bir LS tabanlı bir bir motor yaratma fikrinden yola çıkan Avustralya merkezli Race Cast Engineering şirketi, büyük bloklu LSX motorunun V12 versiyonunu geliştirdi. Ortaya 750 beygir gücünde (559 kilowatt) inanılmaz bir motor çıkaran firma, bu alanda performans testleri gerçekleştiren Fullboost isimli YouTube kanalına konuk oldu.

Bu 9.5 litrelik devasa motor, V8’in üzerine dört ekstra silindir eklenerek yapıldı. 4.125 inç silindir deliğe sahip olan LS V12, 6.500RPM’de 755 beygir gücüne ulaşabiliyor. 

Oldukça etkileyici bir sese sahip olan LS V12, 5-8 Kasım tarihleri ortasında Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Los Angeles kentinde düzenlenecek olan SEMA Show 19’da sergilenecek. Race Cast Engineering'in web sitesinde, istek eden müşterilerin bu devasa canavarı sipariş edebileceği söyleniyor. Natürel, bu türlü bir motora sahip olmak isteyen şahısların 55.200 doları gözden çıkarması gerekiyor. 

LS V12 motorunun etkileyici performansını aşağıdaki görüntüden izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu