Elon Musk’tan Tesla Otomobiller İçin Uygulama Açıklaması

21. yüzyılın en başarılı ve en çok eleştirilen iş adamlarından biri olan Elon Musk, geçtiğimiz hafta sonu Tesla arabalarıyla ilgili bir podcast yayınına katılarak arabalarla ilgili epeyce dikkat cazibeli açıklamalarda bulundu. Musk’a nazaran gelecekte Tesla arabaların üçüncü parti oyun ve uygulamalara dayanak vermesi mümkün.

Günümüz Tesla arabaları sırf müzik, kitap, podcast, harita, navigasyon ve gösterge panelinde oyun oynamayı destekliyor. Tesla Model S, Model 3 ve Model X üzerinden oynanabilen oyunlar; 2048, Üstün Breakout, Missile Command, Asteroids, Lunar Lander, ve Centipede. Bu durum gelecekte değişebilir.

“Araç sayımız arttıkça Tesla arabalar için uygulama geliştirmek de potansiyel olarak daha karlı hale geliyor.” diyen Elon Musk, üçüncü parti uygulama takviyesi için daha fazla araca gereksinimlerinin olduğunu, geliştiricilerin Tesla arabalara uygulama geliştirmek için kâfi bir eser ve tüketici tabanı olup olmadığına baktıklarını lisana getirdi.

Elon Musk daha evvel Tesla’nın yazılım güncellemeleriyle batarya performansını güzelleştirmesi üzerine Tesla’nın bir araba şirketinden çok bir teknoloji şirketi olduğunu belirtmişti. Elon Musk’a nazaran arabaların gelişimi, öteki taşınabilir teknolojilerin dayanağına de muhtaçlık duyuyor. Bu nedenle yeni kuşak arabalar bizi bir noktadan öbür bir noktaya götürmekten çok daha fazlasına hizmet edecekler.

Başa dön tuşu