Altın Direksiyon Ödülü Bu Yıl Tesla Model 3’ün Oldu

Otomobil dalının son periyotlardaki en tanınan ismi hiç elbet Tesla. ABD merkezli şirket, otonom ve elektrik motorlu araçlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken araba sektöründe yeni bir sayfa açılmasını sağladı. Tesla'nın araba kesimine yaptığı katkılar artık, memleketler arası bir ödül ile taçlandırıldı.

Avrupa'nın en itibarlı araba ödüllerinden bir tanesi olan “Altın Direksiyon Ödülü“, bu yıl orta ölçekli araçlar kategorisinde Tesla Model 3'e verildi. Mükafatı şahsen teslim alan Tesla CEO'su Elon Musk, hususa ve gündeme ait birtakım açıklamalarda bulundu. Dilerseniz artık, Tesla Model 3'ün bu mükafatı nasıl kazandığına ve Elon Musk'ın açıklamalarına yakından bakalım.

Ödül hakkında konuşan yarış yetkililerinden bir tanesi, Tesla Model 3'ün bu mükafata layık görülmesinin altında yatan sebepleri; aracın sahip olduğu donanımsal özellikler, yeni teknolojileri kullanması, suratı ve fiyatının makul düzeylerde olması olarak açıkladı. Almanya'nın en çok tercih edilen arabalarından bir tanesi haline gelen Model 3, sahip olduğu özellikleriyle yarışın en yüksek puanlarından bir adedini almayı başarmış oldu.

Konuya ait açıklamalarda bulunan Elon Musk, bu mükafatı Model 3'ün geliştirilmesi ve üretilmesi için ağır efor harcayan çalışanları ismine kabul ettiğini söz etti. Alınan ödül nedeniyle bir de latife yapan Elon Musk, ödül salonundaki davetlileri de kahkahalara boğdu. Geçmiş devirlerdeki söylentilere de açıklık getiren Musk, Gigafactory 4'ün Berlin'e inşa edileceğini ilan etti. 

Tesla Model 3, bugüne dek pek çok ödül aldı. Fakat bu ödül, Tesla için öteki bir anlam içeriyor. Zira Tesla'nın bu etkinliklerdeki rakipleri BMW 3 ve Audi A3 modelleriydi. Lakin Tesla, rakiplerini kendi evlerinde ezmeyi başardı. Sonuçta Almanya merkezli şirketlerin ürettikleri arabaların dünya çapında namları var ve genelde kusursuz olmalarıyla biliniyorlar. Böylece Model 3'ün bu zaferi, şirketin haklı bir gurur yaşamasını sağladı.

Başa dön tuşu