Audi’nin Yeni Crossover’ı A1 Citycarver Tanıtıldı

Audi, B segmenti yeni arabası Audi A1 Citycarver’i tanıttı. Standart A1 Sportback’e dayanan dizaynıyla göze çarpan Citycarver daha büyük tekerleklere ve daha yüksek süspansiyon kurulumuna sahip, münasebetiyle yerden daha yüksekte duruyor. Bunların yanı sıra markanın tüm Allroad modellerine kıyasla, bu modelde biraz daha kent odaklı bir crossover tasarımı uygulanmış.

Aracın ön kısmında, Citycarver standart A1’den farklı olarak motor kaputu çizgisinin altında iki adet yuva ve mat siyah petek ızgarası bulunuyor. Arabanın art tarafında ise tampon tekrar tasarlanarak Audi Q2 ve Q3 modellerine benzeri bir tampon elde edilmiş.

Audi A1 Citycarver, iki adet akaryakıtlı modeli ile satışa sunulacak. Bunlardan biri 114 beygir 1.0 litre üç silindirli turboşarjlı 30TFSI, bir başkası ise daha büyük olan 148 beygir 1.5 litre 35 TFSI olacak. Bunların yanı sıra arabanın 9 adet renk seçeneği olacak. Arabanın renginden farklı olarak tavanının rengi de gri yahut siyah olarak seçilebilecek.

1

Otomobilin iç döşemeleri ise bakır, nane, turuncu ve gri vurgular bulunuyor. Bir adet dokunmatik ekrana sahip bir yol bilgisayarı olan Citycarver’da sesli denetim, Bang & Olufsen ses sistemi ve dijital müzik sistemi de standart olarak bulunuyor. Farklı donanım düzeylerine sahip olacak Citycarver’in Advanced modelinde içeride ruh haline nazaran ışıklandırma bulunurken, S Line versiyonunda deri kaplama, tavan spoilerı ve daha büyük alaşım jantlar bulunuyor.

Audi A1 Citycarver’ın Birleşmiş Krallık’ta Eylül ayından itibaren satışa sunulması bekleniyor. Citycarver’ın ücreti konusunda şimdi kesin bir şey bildirilmese de, standart modelinin 30.000£ (206.000 TL) olması bekleniyor.

Başa dön tuşu