Bir Adam, Baba Yadigarı 96 Model Kartal’ı 4×4 Cipe Çevirdi

Otomobil tutkunu Muhammed Taşçı, babasından kalma 1996 model 'Kartal' marka arabası cipe çevirmek maksadıyla kolları sıvadı. Taşçı ve arkadaşları, binek araç olan arabalarını uzun uğraşlar sonucunda 4×4 cipe çevirmeyi başardı. Yadigar ismi verilen ve adeta arazi aracına çevrilen araba, görenleri şaşkına çevirdi.

Aynı vakitte offroad sporuna ilgi duyan Taşçı, 4×4'e çevirdiği aracıyla dağ yollarına çıkarak çamur, bayır demeden yolları aşmaya başladı. Aracının eşsiz olduğunu belirten Taşçı, aracı kendi şasisinden ayırmadan yaptıklarını belirtti.

Aracın değişim süreciyle ilgili konuşan Muhammed Taşçı şunları aktardı:

“Araç babamdan yadigardı, eşsiz bir şey yapmak istedim. Off-road sporuna merakım vardı. Aracımızı off-road haline çevirdim. Beğendiler aracı. Bu sefer de 4×4 yapalım dedik. Şu anda eşi gibisi olmayan bir hale getirdik. Daima off-roadlara çıkıyoruz. Bu, araba olarak geçen bir araçtı. Biz bunu 4×4 SUV yaptık. Biz bu arabayı öteki bir şasi üzerine koymadık, kendi şaselerini güçlendirerek yaptık”

Otomobil tutkunu gencin, 4×4 arazi aracına çevirdiği arabayla dağ yollarından off-road yaptığı anlar drone ile havadan görüntülendi.

4×4 Off-Road aracına dönüşan 1996 model Kartal'ın fotoğrafları

Başa dön tuşu