Sürücüler yaz aylarında araç bakımını ihmal etmemeli

Bosch Car Service her marka ve model araç için tam kapsamlı hizmet sunuyor

Yaz aylarında sıcak havalar insanları etkilediği kadar araçları da etkiliyor. Bilhassa motor soğutma sistemlerinde bakımların seyahat öncesi yapılması sürüş güvenliği ve konforu için büyük ehemmiyet taşıyor.

Bosch Otomotiv Yedek Kesim Türkiye, İran & Orta Doğu Alan Yöneticisi Arda Arslan yaz aylarında ve uzun seyahatler öncesi araçların ayrıntılı bakımının kesinlikle eğitimli ve uzman teknisyenler tarafından yapılması gerektiğinin altını çizerek ekliyor: “Periyodik bakımı aracın kilometresi dolmasa bile kesinlikle yılda bir yaptırmak araç güvenliği için olmazsa olmaz. Bilhassa sıcak havalarda antifriz, radyatör, ilişki hortumları ve fan üzere modüllerin sıkıntısız çalışması ve eksiksiz olması, aracın hararet düzeyinin ülkü durumda kalmasını sağlıyor. Ayrıyeten başka kesimlerin da denetimlerin de konfor ve güvenlik için kesinlikle yapılması gerekiyor.”

Sıcaktan yanan bir araca bindiğinizde çabucak klimayı çalıştırmayın

Çoğu şoförün yaptığı kusurlardan birinin araca biner binmez klimayı son düzeyde çalıştırmak olduğunu belirten Arslan; “Öncelikle aracın içinde bulunan makûs kalitedeki havayı aracın camlarını açarak dışarı atmak, akabinde aracın motoru ülkü çalışma sıcaklığına geldiğinde klimayı açmak hem araç içindekiler ve hem de araç için daha sağlıklı olur. Polen filtresinin de bahar ve yaz aylarında kesinlikle denetim edilip gerekirse değiştirilmesi, aracın içine giren havanın yüksek kalitede olması için çok değerli. Ek olarak uzun yol öncesi aydınlatma, silecekler, lastik basınçları, bijonlar ve stepne, kaput altındaki sıvılar, motor yağı, birinci yardım seti ve yangın söndürme aygıtları, emniyet kemerleri, bebek koltuğu, klima sisteminin denetimleri kesinlikle yapılmalı.”

Dünyanın dört bir yanındaki araç şoförlerine, en son teknolojiyi kullanarak marka bağımsız geniş bir hizmet yelpazesi sunan ve Türkiye’nin en yaygın araç servis zinciri olan Bosch Car Service tüm araçlara profesyonel bakım hizmeti gerçekleştiriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu