Bir Fiat Palio, TOGG’a Arkadan Çarptı

Togg, ilk trafik kazasını bir Fiat Palio ile yaptı. Kazanın detaylarını ve TOGG’un yedek parçası nereden temin edildiğini anlatıyoruz.

Türkiye’nin yerli otomobili Togg, 2023 yılının ilk çeyreğinde yollara çıktı. Elektrikli, akıllı ve sürdürülebilir bir araç olan TOGG, hem tasarımı hem de teknolojisiyle büyük ilgi gördü. TOGG, Mart ayında başlayan ön sipariş sürecinde binlerce talep aldı. İki farklı donanım ve iki batarya seçeneğiyle satışa sunulan Togg’un fiyatları ise 910 bin TL ile 1 milyon 200 bin TL arasında değişiyor.

Vatandaşların birçoğu tarafından hâlâ heyecanla beklenen araç, daha yollarda çok az sayıda bulunmasına rağmen ilk trafik kazasını yaptı. Kazanın ardından birçok insanın aklına ilk olarak yedek parça sorusu geldi. Gelin detaylara hep beraber göz atalım.

Görüntülerde bir Fiat Palio’nun, Togg’a arkadan çarptığı görülüyor

togg kaza

Togg’un ilk trafik kazası, iddiaya göre 14 Nisan 2023 tarihinde başkentimizde meydana geldi. Togg’un C-SUV modeli T10X, Ankara Sincan’da seyir halindeyken arkasındaki Fiat Palio marka araç, arkadan çarptı. Kazada her iki araçta da maddi hasar oluştu.

Şu an için ne Togg’un sürücüsü ne de Palio’nun sürücüsü olmak üzere kazaya karışan kimseden henüz bir açıklama duymadık. Sadece Togg’un arka tamponunun yamulduğu ve beyaz renkli bir Palio ile arka arkaya durduğu iki fotoğrafa sahibiz.

Togg’un yedek parçasının nereden temin edileceği ise sosyal medyada merak konusu oldu.

togg kaza

TOGG’un ilk trafik kazası sonrasında, yerli otomobilin yedek parçasının nereden temin edilebileceği merak konusu oldu. TOGG yetkilileri, BOSCH servislerinin TOGG’un bakım ve onarımını yaptığını daha önce belirtmişti. Dolayısıyla araç ile ilgili bir sorun olduğu zaman TOGG sahipleri şimdilik yetkili BOSCH bayilerine gidebilecekleri biliniyor.

Ancak belirtelim ki TOGG’un kendine ait resmi bir yedek parça ağı, yetkili servis ağı veya şarj istasyonu ağı bulunmuyor. Dolayısıyla kazanın Ankara’da olması isabet olmuş, zira ilk olarak Ankara’daki BOSCH’un yetkili servis olarak görevlendirildiği açıklanmıştı.

Togg’dan “T10X Teslimatları Ertelendi” Haberleri Üzerine Açıklama

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Başa dön tuşu