Yeni Tesla Model S, Nurburgring Pistinde Görüldü (Video)

Dünyanın en güçlü pistlerinin ortasında bulunan ve takma ismi 'Yeşil Cehennem' olan Nürburgring pisti, araba üreticilerinin kendi arabalarının hudutlarını zorlamak için kullandıkları bir pist olarak biliniyor. Porsche, geçtiğimiz ay içerisinde Taycan Turbo S modeli ile birlikte pisti 7 dakika 42 saniyede tamamlayarak pistin en süratli elektrikli arabası unvanını almıştı.

Bu rekor kırılmasından sonra bir Tesla araba, bazı casus fotoğrafçılar tarafından pistte görüntülenmişti. Görüntülenen Tesla Model S prototipi, resmi olmayan kayıtlara nazaran Porsche Taycan Turbo S modelinin rekorunu 7 dakika 23 saniye ile kırmıştı. Resmi olarak kayıt tutulmadığı için 'rekor' bedeli kazanamayan zamanlamanın akabinde Tesla, yeni bir prototiple piste geri döndü.

Elon Musk kelamını tuttu: Yeni Tesla Model S prototipi Nürburgring pistine çıktı

Elon Musk, geçtiğimiz ay içerisinde yeni bir Tesla Model S prototipinin Nürburgring pistine çıkacağının kelamını vermişti. Tesla, bundan kısa bir müddet sonra Plaid ismini verdikleri yeni bir aktarma organının duyurusunu yaparak bu aktarma organının Tesla Model S'te kullanılacağını belirtmişti. 

Yeni Tesla Model S prototipi, Nürburgring pistinde uzunluk gösterdi. Rekor denemesinden evvel ısınma tiplerini atan Tesla Model S prototipi, bu sefer piste muhtemelen yol tutuşunu test etmek için çıktı. Aracın yaptığı sert hareketler ve attığı süratli çeşitler birçok kişiyi Tesla Model S'in yol tutuşunun etkileyici olduğunu düşünmeye itti. Araba üreticisinin resmi bir rekor deneme teşebbüsünde bulunup bulunmayacağı şimdi bilinmiyor lakin şirket Tesla Model S'in 7 dakika 5 saniye üzere süratli bir tıp müddetine ulaşabileceğine inanıyor.

Tesla'nın piste çıktığı görüntüyü buradan izleyebilirsiniz

Başa dön tuşu