Bir Şirket, Kendi İmkanlarıyla Ford Ranger Raptor Üretti

Dünyanın en tanınan araba üreticilerinden Ford, farklı segmentlerdeki araçlarıyla ön plana çıkmayı başarıyor. Şirketin beğenilen araçlarından bir tanesi de Ranger ve bu canavar, güçlü arazi şartlarında tüketicilere güya düz yolda gidiyormuş üzere bir performans sunuyor. Ford, Ranger Raptor'u kısa bir müddet evvel piyasaya sürdü. Lakin bu araç, yalnızca Avrupa ve Avustralya üzere bölgelerde satın alınabiliyor. Türkiye'de de satın alabileceğiniz Ranger Raptor'u, şimdilik ABD'de satın alamıyorsunuz.

Hal bu türlü olunca da ABD'li tüketiciler, Ranger Raptor'u daha da merak etmeye başladılar. Lakin artık, ABD'nin Teksas eyaletinde bulunan PaxPower isimli bir modifikasyon şirketi, klasik bir Ranger'ı Ranger Raptor haline dönüştürmeyi başardı. Şirket, Ranger'ı değiştirebilmek için Avrupa ülkelerinden modüller ithal etti ve ABD'li tüketicilerin hizmetine sunmaya başladı.

Karşınızda PaxPower tarafından hazırlanan Ranger Raptor

PaxPower tarafından hazırlanan Ranger Raptor, özgününe bir epey benziyor. Lakin şirket, bu görünüme ulaşana kadar araçtaki neredeyse tüm kesimleri değiştirmek durumunda kalmış. Hatta bu değişiklik o kadar uç boyutta ki aracın orjinal aksamı yalnızca ön ve art kısımda bulunan LED farlar. Şirket, aracın kabinini sabit tutarak ve gövdedeki neredeyse tüm modülleri değiştirerek bu görünüme ulaşmayı başarmış durumda.

Teksaslı şirketin hazırladığı bu Ranger Raptor, özel bir mavi renge sahip. Bu renk şu an için Ford'un renk skalasında bulunmuyor. Ayrıyeten Ranger'da bulunan süspansiyonlar da değiştirildi ve stok süspansiyonların yerine performans süspansiyonları takıldı. Ayrıyeten aracın ön ve art tamponları, yan aydınlatmaları ve lastikleri de değiştirildi. Hatta bu Ranger Raptor, 17 inçlik özel yapım jantlara sahip.

Bu Ford Ranger Raptor'un motor özellikleri tam olarak bilinmiyor. Lakin PaxPower, bu aracın 350 beygir gücünde olduğunu sav ediyor. Bu güç, orjinal Ranger Raptor'dan daha fazla ki bu da PaxPower'ın aracının daha süratli olacağı manasını taşıyor. Şirket ayrıyeten, aracın fiyatını da net olarak açıklamadı fakat 65 bin dolar düzeylerinde olabileceğini söylüyor. Bakalım Ford'un bir aracı, üçüncü taraf bir şirketin elinden çıktığında ne kadar ilgi görecek?

Başa dön tuşu