Bir YouTuber, TOGG CEO’suyla Yerli Otomobili İnceledi

2011 yılında başlayan çalışmaların sonucu olarak 'Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi Sanayi ve Ticaret A.Ş.' (TOGG) tarafından 27 Aralık 2019 tarihinde tanıtılan yerli araba, hem lokal hem de ulusal basında geniş yer buldu. İnternet ortamının değerli mecralarından biri olan YouTube'da da yerli araba hakkında içerikler üretilmeye başlandı. 

YouTube Türkiye'nin kıymetli isimlerinden biri olan Doğan Kabak da yerli arabası yakından tanımamızı sağlayacak bir görüntüyle karşımıza çıktı. Kabak'ın görüntüsünde aracı birlikte incelediği isimse TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş'tı. Gelin, görüntüde öne çıkan noktalara daha yakından bakalım.

TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, birtakım özel açıklamalarda bulundu:

Videoya lansman hakkında niyetlerini aktararak giriş yapan Doğan Kabak, lansman hakkında TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş'ın fikirlerini aldı. Kelamlarına “Uzun bir hasreti gidermek için yola çıktık. Münasebetiyle baştan savma bir çalışma olmamalı, Türkiye'ye layık ve güzellerin iyisi bir sonuç olması gerektiğini düşündük” ifadeleriyle başlayan Karakaş, amaç kitlenin epey kıymetli olduğunu belirtti.

Ar-Ge süreci hakkında da konuşan Karakaş, “Şirket, resmen geçen yılın haziran ayında kuruldu. Hızlanarak eleman sayımızı artırdık. Aracın ardında Türkiye'nin gücü var. Şirket kendi ayakları üzerinde durmaya başlayınca mühendisliğe ve Ar-Ge etaplarına yoğunlaştık. Türkiye'nin ve dünyanın kıymetli isimlerini bir ortaya getirdik” ifadelerini kullandı. Türkiye'de şimdi elektrikli otomobil konusunda kâfi yetkinlik bulunmadığını söyleyen CEO, “Bu bilgi neredeyse gittik oradan aldık. BMW'da elektrikli i3'ü yapan, Tesla'nın kalite yöneticiliğini yapmış olan, Faraday Future'da çalışmış bireyler, takımımıza takviye verdiler” dedi.

'Araçlarımızı, 2022'nin 4. çeyreğinde satışa sunulabilir hâle getireceğiz':

Videonun birinci kısımlarında C sınıfı SUV aracı inceleyen Doğan Kabak ve Mehmet Gürcan Karakaş, aracın özelliklerinin nasıl seçildiğine dair ayrıntıları paylaştılar. Gizlenmiş kapı kolundan aracın iç yerine kadar birçok ayrıntının gösterildiği görüntüde dizayndaki yararlanılan fikirler de izleyicilere aktarıldı.

Ön sipariş konusuna da değinilen videoda Mehmet Gürcan Karakaş, testlerin yapılıp verilen kelamların yerine getirilebildiğinin anlaşılmasından sonra ön siparişin açılabileceğini bildirdi. 2022'nin 4. çeyreğinde araçları satışa sunulabilir hâle getirmeyi hedeflediklerini belirten Karakaş, o tarihe kadar yaşanacak süreç hakkında da bilgi verdi.

Yerli arabanın iç dizaynının ayrıntılarıyla gösterildiği görüntüde sedan araç da incelendi. Şık koltuklardan araba anahtarına kadar birçok ayrıntının yer aldığı içerikte aracın ismi konusu da konuşuldu. İsim konusunda önümüzdeki yılın ortalarını işaret eden Mehmet Gürcan Karakaş, bu mevzuda profesyonel olarak çalıştıklarını belirtti. Yerli araba hakkında daha birçok ayrıntının yer aldığı görüntüyü aşağıdan izleyebilir, yerli araba hakkındaki ayrıntıları derlediğiniz haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Doğan Kabak'ın TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş ile yerli arabası incelediği görüntü:

Başa dön tuşu