Heyecan dijitale taşındı: Autoshow 2021 Mobility’e geri sayım başladı

Otomotiv ve teknoloji tutkunlarının merakla beklediği Autoshow 2021 başlıyor. Birinci dijital Autoshow aktifliği olma özelliğini taşıyacak tertip, bu yıl ‘Mobilite’ temasıyla 14-26 Eylül tarihlerinde otomotiv tutkunlarıyla buluşacak. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından 17’ncisi düzenlenecek dev aktiflikte, ziyaretçiler arabaların ve hafif ticari araçların yanı sıra birinci kere motosiklet ve scooterlerı da inceleyebilecek.

Türkiye’nin en kıymetli araba fuarı bu yıl dijitale taşınıyor. ODD tarafından düzenlenen birinci dijital Autoshow olma özelliğine sahip olacak tertipte iştirakçi her marka; sanal gezinti için boyutlandırılmış özel stant alanını tasarlamış durumda. Ziyaretçiler markaların satış temsilcileriyle de canlı olarak görüşebilecek, finansman imkanları hakkında bilgi alabilecek, merchandising eserlerine ulaşabilecek ve fiziki test sürüşü için rezervasyonlarını planlayabilecekler.

Enerjinin bir an bile düşmeyeceği Autoshow 2021 Mobility, özel oluşturulan bir alt yapı üzerinden tüm aygıtlardan takip edilebilecek. Aktifliğe katılmak isteyenler odd.org.tr/autoshow2021 adresinden giriş yaparak bu sıra dışı tecrübesi rastgele bir uygulamaya muhtaçlık duymadan yaşayabilecek.

Mobilite temasıyla birincilere sahne olacak Autoshow’da yaklaşık 30 otomotiv markasının bir çok modeli son teknolojilerle görücüye çıkacak.

4 yıllık ortanın akabinde argümanlı biçimde geri dönen Autoshow fuarı ile ilgili olarak ODD İdare Şurası Lideri Buyruk Ali Bilaloğlu, “İçerisinde bulunduğumuz süreçte mobilite ve dijitalleşme bildiğiniz üzere hayatımızda çok kıymetli bir yere sahip oldu. Bu sebeple değişen tüketici alışkanlıkları ve giderek süratle dönüşen teknoloji ile geleceği şekillendirecek olan ‘Mobilite’ kavramı üzerinde durmak ve vurgulamak istedik.

Tüm ziyaretçiler Eylül ayında açılacak olan Autoshow 2021 dijital platformunu diledikleri üzere ziyaret edip, ilgi duydukları markalarla bir ortaya gelip, kendileri için hazırlanan sürpriz içeriklerle bir arada sergilenen tüm eserleri inceleme imkânına sahip olacaklar.

Çok sayıda otomotiv markasını bir ortaya getirecek ve dünyadan herkesin erişimine açık olacak bu dijital platformun, ülkemiz otomotiv bölümünün tanıtımına da katkıda bulunacağına inanıyoruz.

Bizlere bu keyifli süreçte eşlik eden ve heyecanımızı paylaşan destekçilerimiz başta CASTROL olmak üzere, Otokoç Otomotiv, Autorola ve Garanti BBVA’ya da teşekkürlerimizi sunmak isterim.’’ değerlendirmesini yaptı.

Dijitale taşınan Autoshow’un yeni konseptine yönelik açıklamalarda bulunan ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce ise, “Markalarla bir arada uzun ve ayrıntılı bir hazırlık sürecinin akabinde geri sayım başladı. 14-26 Eylül tarihlerinde odd.org.tr/autoshow2021 web adresinden otomotiv tutkunlarını en son teknoloji eserlerle bir ortaya getirecek ve markaları buluşturacak fuarın hem otomotiv tutkunları hem de bölümümüz için çok hoş bir sinerji yaratacağına inanıyoruz.

Uzun yıllardır fuarlara takviye veren Derneğimiz, dijitalde de çok farklı bir tecrübeye imza atmak istedi. Dünyada fuarları yakından takip ediyoruz. Çok sayıda markayı çatısı altında birleştiren bir Dernek olarak dijitalde yapılmamış bir sistemle gerçek tecrübeye en yakın fuar tecrübesini yaşatacak olmamızın heyecanını taşıyoruz.

Son teknoloji eserlerin yanı sıra çok sayıda aktiflik, marka toplantıları ve bölümün geleceğine de ışık tutacak seminerlerle zenginleşecek dijital fuarımızın yanı sıra, otomotiv kesimi fuar müddetince fiziki ortamlarda da gerçekleştireceği aktivite ve kampanyalarla heyecana takviye olacak. ’’ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu