BMW 8 Serisi Gran Coupe’nin Görselleri Ortaya Çıktı

BMW’nin 8 Serisi Gran Coupe aracını tanıtmasına bir hafta kala aracın fotoğrafları toplumsal medyada belirdi. Aracın yan ve art kısmını ayrıntılı bir biçimde görmemize imkan sağlayan fotoğraflar, aracın bu vakte kadarki en uygun dizaynlı BMW’lerden biri olduğunu kanıtlar nitelikte.

Araca eklenen ek alanlar sayesinde iç yerin, bilhassa de art yolcu koltuğunun, genişleyebileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Gran Coupe, BMW’nin 8 Serisi ailesine dahil olan en büyük ve en kıymetli araç olacak.

Resmi olarak onaylanmasa da 8 Serisi araçlardaki motorların misal olacağı bilgisi de bulunuyor. Bu da Gran Coupe modellerinin 840d ve M850i olarak piyasaya çıkması manasına geliyor. Dizel model, iki araç içerisindeki ucuz seçenek olarak bizi karşılayacakken 3 litrelik altı silindirli motor 315 beygir gücü ve 680 Nm tork üretecek.

M Performance modeli 4,4 litrelik V8 motora sahip olacak. Araç, 523 beygirlik gücünün yanı sıra 750 Nm tork üretecek. BMW gelecek sene Porsche Panamera Turbo ve Mercedes-AMG GT 4 kapılı modeline meydan okuyacak M8 Gran Coupe aracını da getirmeye hazırlanıyor.

Başa dön tuşu