BMW M2 Gelecekte Hibrit Olarak Karşımıza Çıkabilir

Alman araba üreticisi BMW’nin M serisinin yakın gelecekte değerli değişiklikler geçireceğinden kuşku yok. Bu yıl çıkan ve 2020'de çıkacak olan M arabalarının hepsi olmasa da birden fazla hala günümüze ayak uyduramamış olsa da, M serisinin geleceği elektrlikli teknolojiler ile şekillenecek.

Gelecekte çıkacak M modellerinin araştırmaları ve çalışmaları zati başladı. M serisi gelecekte büsbütün elektrikli olmasa bile büyük bir çoğunluğu elektrikli aksamlarla yürütülecek ve bunu sağlayacak aracı adımlar da atılmaya başladı. Seriye gelecek ve hibrit M araçlarının hatta büsbütün elektrikli M spor otomobillerinin önünü açacak 48 V sistemi de bu adımlardan biri.

Peki M serisinin üyesi olan M2 Coupe’nin geleceği ne olacak? BMW, 2 serisinde arttan çekişli sürüş sistemini devam ettireceğini ve BMW müşterilerine dinamik ve canlı bir sürüş tecrübesi kazandıracağını söylemişti. Münasebetiyle M2 Coupe de geriden çekişli olacak.

M2 Coupe’un geleceği hakkında daha da heyecan verici bir söylentiyi ise Automobile Mag ortaya attı. Yazılarının sadece ufak bir yerinde yer alan söylentiye nazaran, kısmen elektrikli olan bir M2 yakında bizlerle olacak. Lakin otomobil hakkında hiçbir ayrıntı yok. Birçok kaynağa nazaran de 2022’de çıkacak BMW M2 modeli hibrit bir model olmayacak. En mantıklı varsayımın ise 48 V sistem ve ek güç ve tork veren elektrikli turboların olabileceği söyleniyor.

Automobile Mag’in yazısının devamında ise BMW’nin R&D kısmının çok voltaj boşaltımına, şiddetli sıcaklık değişimlerine ve arka arda yüksek güçlü şarja dayanabilecek muhteşem kapasitörler üzerinde çalıştığı belirtildi. Münasebetiyle bir sonraki M2’de kimi sürprizlerle karşılaşabiliriz.

Başa dön tuşu