BMW ve Alcantara İş Birliği i8 Roadster LimeLight Edition

BMW, 2011'de BMW i alt markasını kurduğundan beri bulunduğumuz on yıla daha da renk kattı ve i3, i8 gibi modelleri ve 'BMW Vision EfficientDynamics'i arabaseverlerin beğenisine sundu. Üretim versiyonları bu konsept görünümü hayata geçirdi ve bugün hala gözlerimizi i8 modelinin akıcı kıvrımlarından, farklı oyuklarından ve fütürist aurasının üzerinden ayıramıyoruz. 

BMW i8 modeli üzerinde 'giysi giydirme oyunları' oynamaya devam ediyor. Marka yakın vakitte Alcantara adında bir dokuma markası ile işbirliğine girerek ortaya çıkardığı özel üretim aracı beğeniye sundu. Bu özel üretim aracın ismi ise i8 Roadster LimeLight Edition.

Aracın göz alıcı tasarımı

Bu özel üretim i8 modelinin isminin nereden geldiği, otomobile atılan bir bakışla anlaşılabiliyor. Araba misket limonu yeşili ile renklendirilmiş. Otomobilin gövdesinde bulunan siyah tekerlekler ve siyah gövde aksanları, bu misket limonu yeşili boyayla pek uyumlu olmuş ve otomobile iki tonlu, terzi elinden çıkma bir görünüm sağlamış.

Tekstil markası Alcantara'nın otomobildeki tesiri otomobilin özel iç dizaynında kendini göstermiş. Üstü açılır i8, renk uyumlu misket limonu yeşili aksanlara ve Alcantara imzalı koltuk kaplaması, çamurluk, kapı iç döşemesi ve direksiyona sahip. Limon yeşili dikişler, koyu kaplamalı çamurluk ve koltuklarda kendini gösteriyor.

Yeşil için iş birliği

BMW'nin Alcantara ile iş birliği yapma nedenleri ise arabanın yeşil dostu tabiatı ve Alcantara'nın etraf dostu açılımları oldu. BMW'nin verdiği bilgilere nazaran Alcantara'nın ürettiği kaplamaların her metre karesi 0 karbondioksit salınımı ile üretilmiş. Alcantara, 2009 yılında TÜV SÜD kuruluşu tarafından büsbütün karbonsuz sertifikası aldı ve son 10 yıldır aldığı bu sertifikayla uyumlu bir halde devam ediyor.

Başa dön tuşu