BMW, Yeni Aracı İçin Sanatsal Görsel Yayınladı

Alman araba üreticisi BMW, her büyük otomobil firması üzere elektrikli araçlara yönelimini sürdürüyor. Bu bağlamda şirket, i8 serisinin devamı olacağı düşünülen BMW Vision iNEXT'in Performans sürümü Vision M NEXT hakkında reklamlar yapmaya başladı. Adrian van Hooydonk, araçları tasarladıktan sonra Alman heykeltıraş ve fotoğrafçı Thomas Demand'a araçlara bakması için kısa bir müddet verdi. Sonrasında ise Demand, kağıt ve karton kullanarak bir şeyler tasarlayıp fotoğrafını çekti.

Görseli yan çevirip baksak da arabaya benzeyen hiçbir şey söz etmiyor. Thomas Demand, husus hakkında şunları söylüyor:

“Çoğu sanatçı daha evvel görmediği şeylerden etkileniyor. Hâlâ keşfedilecek çok şey var. Bu yüzden Adrian van Hooydonk ve grubunun davetiyesini kabul etmekten şad oldum. Sanırım fotoğrafa bakma biçimim, temel, soyut ögeleri ortaya çıkarmak. Bu da bence beni düzgün bir yere koyuyor.  M NEXT çalışması, radikal tasarımı günlük bir modelin iş tarifinin ötesine uzanan epey karmaşık bir araçtır. Bu türlü bir tasarım, bu fikirleri ve gelecekteki formları halk şuuruna aktarmam için çok farklı bir fırsatı temsil ediyor.”

Şimdiye kadar BMW, M NEXT'in nasıl bir araba olacağı konusunda hiçbir emare göstermedi. Ortaya koydukları tek şey; aracı, mottoları olan 'Saf Sürüş Zevki'nin (Sheer Driving Pleasure)' yeni devrini açacak araç olarak tanımlamaları.

Görsellerden kimilerinin sert çizgilerle otomobilin kimi kısımlarını andırmadığını da söylemeden geçemeyeceğiz lakin elbette son kelamı sizlere bırakıyoruz.

Başa dön tuşu