BMW, Yeni Yakışıklısı 2020 M8 Gran Coupe’yi Duyurdu

BMW, 8 Serisi için iki kapılı Coupe ve Cabrio modellerini daha evvel duyurmuştu. Bu iki aracın akabinde piyasaya sürülen 8 Serisi’nin dört kapılı modeli olan BMW 8 Serisi Gran Coupe’si çok yeterli dizayna sahip bir araç olarak piyasada yerini aldı.

BMW, daha sonra 8 Serisi Coupe ve Cabrio’nun daha süratli modellerini olan M8’leri tanıttı. 8 Serisi programının tek eksik aracı M8 Grand Coupe’ydi. M8 Gran Coupe de resmi olarak tanıtılarak seri tamamlanmış oldu.

M8 Gran Coupe, başka M8 modellerinde olduğu üzere 600 beygir gücünde turbo V8 motora sahip durumda. BMW, M8 Gran Coupe’de yalnızca ekstra güç elde etmek için eşsiz bir motor ayarlama özelliği olmadığını, birebir vakitte tork bandında dakikada 260 bölüm artış sağlandığını söylüyor. M8 Gran Coupe’de birebir vakitte daha sert motor irtibatları ve standart bir M Sport egzoz bulunuyor. 

BMW, standart M8 Gran Coupe’nin 96 km sürate 3.1 saniyede çıktığını açıkladı. Bu mühlet, iki kapılı M8 Coupe’den saniyenin onda ikisi kadar daha âlâ bir mühlet. Her iki araba de isteğe bağlı M Şoför Paketi ile 250 ve 300 km suratlara çıkabiliyor.

M8 Gran Coupe, daha evvelki modellerden daha uzun ve daha geniş bir gövdeye sahip. M8 Gran Coupe, M8 Coupe’den 6 cm daha uzun bir gövdeye sahip durumda. M8 Gran Coupe, büyümüş gövdesi ile 185 kilogram daha ağır durumda.

BMW, M8 Gran Coupe’nin Alp beyazı, metalik siyah safir, metalik sonik sürat mavisi, karina körfez mavisi, metalik Donnignton grisi, metalik Barcelona mavisi, metalik motegi kırmızı üzere farklı renk seçeneklerine sahip olacağını açıkladı. Karbon fiber döşeme, BMW M8 Gran Coupe’de standart olarak gelirken metalik kül tahıl gri ahşap döşeme, piyano siyahı döşeme ve kül siyah gümüş ahşap döşeme seçenekleri de isteğe bağlı olacak. BMW M8 Gran Coupe, 143.000 dolar (yaklaşık 835.000 lira) fiyat ile piyasada olacak. 

Başa dön tuşu