Türkiye’nin ilk dijital Autoshow’unda Continental geleceğin teknolojisini sergileyecek

Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental’in sponsorları ortasında yer aldığı Autoshow 2021 Mobility; 13 Eylül’de basına, 14 Eylül’de ise tüm otomotiv tutkunlarına kapılarını açtı. Türkiye’nin birinci dijital Autoshow’u unvanına sahip olan fuarda Continental Türkiye, özel tasarladığı 3D standında iştirakçileri geleceğin teknolojileri ile buluşturacak.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl “Mobilite” teması ile düzenlenen Türkiye’nin birinci dijital Autoshow’u başladı. 26 Eylül tarihine kadar otomotiv tutkunlarına eşsiz bir tecrübe sunmaya hazırlanan Autoshow 2021’in bronz sponsoru Continental Türkiye, fuara özel tasarlanan 3D standında ziyaretçilere otomotiv ve mobilite dünyasındaki son yeniliklerini sunacak. Dünyanın sırt desenli birinci araba lastiğinden şoförsüz arabalar için akıllı lastiklere kadar, her vakit mobilitenin sonlarını zorlayan Continental, son teknolojilerinin yanı sıra şiddetli kış koşullarına özel olarak geliştirdiği kış lastiği WinterContact TS 870 ve spor araçlar için geliştirdiği Continental SportContact 7’nin de tanıtımını yapacak.

Kendi kendini tamir eden lastik de Continental standında!

Autoshow 2021 Mobility’de Continental standında, lastiğin durumunun daima olarak izlenmesine ve performans özelliklerinin mevcut yol şartlarına ve duruma nazaran ayarlanmasına müsaade veren ContiSense ve ContiAdapt sistemleri yer alacak. Continental tarafından geliştirilen ContiSeal™ teknolojisi ise hasarlı lastik sırtını tamir etmek için tasarlandı.

Sırt bölgesinde lastiğin içine uygulanan ContiSeal™ çapı 5 mm’ye kadar olan tüm lastik delinmelerinin 80’ini kapatarak lastik patlama riskini azaltıyor.

Autoshow’da ziyaretçilerin yakından tanıma fırsatı bulacağı bir öteki Continental teknolojisi ise ContiSilent. ContiSilent teknolojisi araç içi lastik sesini azaltmaya yarayan bir sistem olarak öne çıkıyor. Bu sistem sayesinde tüm yol yüzeylerinde ve hava şartlarında iç seste 9 db’e kadar azalma sağlanıyor. ContiSilent standart bir lastik kadar kolay monte edilebiliyor ve saklanabiliyor.

Continental SSR sistemi ile yolda kalmayın

Bugün, yedek lastik taşımak istemeyen birçok şoför SSR lastikleri tercih ediyor. Continental’in geliştirdiği SSR sistemi, bilhassa alçak profilli lastiklerin tüm standart jantlarla uyumlu olmasını sağlayan bir runflat teknolojisi. Continental SSR sisteme sahip bir lastik, lastik patladığında lastik yanağının ezilmesini önleyerek şoförün 80 km/h azami süratte 80 km’ye kadar yol almasını sağlıyor.

Autoshow’da karlı ve buzlu yollarda eksiksiz denetimin keyfi ile tanışın

Autoshow’da Continental mühendisleri tarafından kuvvetli kış koşullarına özel olarak geliştirilen kış lastiği WinterContact TS 870’in de tanıtımı yapılacak. Lastik sanayisindeki üstün teknolojilerden yararlanılarak tasarlanan WinterContact TS 870, buzlu ve karlı tabanlarda azamî tutuş sağlıyor. Merkezi bir kanala sahip yeni lastik sırtı tasarımı ise suyu süratle yanlardan tahliye ederek suda kızaklama risklerini düşürüyor. Continental’in özel sırt hamuru bileşimi Cool Chili™ ise ıslak yerde frenlemeyi optimize hale getiriyor.

İleri düzey sürüş keyfi

Fuarda ziyaretçilerle buluşacak olan bir öbür yeni lastik ise Continental SportContact 7. Islak ve kuru yüzeylerdeki sürüş tecrübesini daha istikrarlı ve daha inançlı hale getiren Continental SportContact 7, uzun ömürlü yapısı ve ekstra sert sırt deseniyle şoförleri ileri düzey sürüşle tanıştıracak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu