BMW’nin Yeni Elektrikli Motor Konsepti Ortaya Çıktı

BMW'nin motosiklet üretimi konusunda büyük bir geçmişi olsa da elektrikli motosiklet departmanının araba kısmı kadar başarılı olmadığını söylemek gerekiyor. BMW, bu hususta şu an için uygun olmasa da güzelleşmeye çalıştığı bir gerçek. Bugün gerçekleşen NextGen etkinliğinde de bu uğraşın mümkün sonuçları ortaya çıktı.

Her konsept haberimizde söylediğimiz üzere, konsept araçların piyasaya çıkacağına dair hiçbir teminat bulunmuyor. Konsept araçlar ekseriyetle bir şirketin neler yapabileceğini gösteren teknolojiler olduğu için bu araçla birlikte BMW'nin gelecekte bizlere ne üzere şeyler sunabileceği hakkında bir fikrimiz olacak.

Yıllardır çift silindirli boxer motorlarla anılan bir marka için elektrikli motorlara geçmek hayli sıkıntı bir süreçti. Başarılı bir elektrikli motor üretmek isteyen BMW, hem (doğal olarak) elektrikli bir motor üretmek zorundaydı hem de kullanıcıların öteki BMW motorlardan alışık olduğu ögeleri aracında sunmalıydı.

BMW Motorrad'in baş dizayncısı Edgar Heinrich, motorun dizaynını yaparken BMW Motorrad'in karakteristik özelliklerini de araca taşıdığını belirtti. Bunu yaparken de olağanda motorun bulunduğu alana aracın bataryalarını ve soğutma sistemini koydu.

Motorunun yanı sıra yeni konsept aracını da duyuran BMW, yeni elektrikli spor aracı Vision M Next'i hayranlarıyla tanıştırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu