Borusan Oto, BMW’nin ilk BMW Store konsept tesisini Diyarbakır’da hizmete açtı

Borusan Oto, BMW’nin yeni kurumsal kimliğinin dünyada birinci sefer uygulandığı ve BMW Store ismini verdikleri yeni konsept tesisiyle Diyarbakır’da BMW ve BMWi Yetkili Satıcısı olarak hizmet vermeye başladı.

Diyarbakır’ın merkezi noktalarından biri olan Mahabad Bulvarı üzerinde yerini alan, BMW arabaların yanı sıra özel giysi, aksesuar, bisiklet ve model araçların da sergilenip satıldığı Borusan Oto Diyarbakır, çağdaş, lüks ve ileri teknolojilerle donanmış şık ortamıyla ziyaretçilerine üst seviye bir tecrübe sunarken, elektrikli araba şarj istasyonuyla da fark yaratıyor.

Borusan Oto Diyarbakır’ın açılışında bir konuşma yapan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu Diyarbakır’ın tarihinin her devrinde kültürel zenginliğinin yanında üretim ve ticaret alanında da merkez pozisyonunda olduğunu belirterek, kentin bilhassa son 5 yılda yakaladığı huzur ve itimat ortamıyla her geçen gün tarihteki misyonuna döndüğünü söyledi. Kentlere açılan nitelikli işyerlerinin, kentin ve bölgenin gelişimine olumlu katkıda bulunduğunu söyleyen Karaloğlu, “Borusan Otomotiv, BMW’nin Türkiye’deki yeni konsept birinci showroomunu bugün Diyarbakır’da açıyorsa kentimizin kıymetli bir cazibesi var demektir. Ben bu yatırım için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yeni açılan işyerinin hem Borusan Ailesine hem burada çalışacak arkadaşlara hem de kentimize iyi uğurlu olması temenni ediyorum.” dedi.

Borusan Oto Diyarbakır’ın açılış merasiminde konuşan Borusan Otomotiv İcra Heyeti Lideri Hakan Tiftik, dünyanın sayılı konsept tesislerinden olan BMW Store’u, Diyarbakır’a taşıyarak bu ayrıcalıklı tecrübe merkezini Diyarbakır’da hayata geçirmenin gururunu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti. “Otomotiv bölümü gerek eser gerekse hizmet tarafında kıymetli bir dönüşüm geçiriyor. Elektrikli arabalar her gün hayatımıza daha fazla girerken, bir yandan da internet üzerinden satış sistemine alışmaya başladık bile. Lakin bununla birlikte bir arabaya dokunmak, test sürüşü yapmak, sesini ve hatta kokusunu duymak karar kademesinin en değerli faktörleri olmaya devam edecek. Bu yenilikçi tesis, araba tutkunlarını hayallerindeki BMW modelleriyle kent merkezinde kolaylıkla buluştururken, birebir vakitte alışık oldukları Borusan Otomotiv kalitesi ve teminatıyla de çok özel tecrübeler vaat ediyor. Borusan Oto Diyarbakır üzere yeni ve çağdaş showroom örneklerini önümüzdeki günlerde Denizli ve Trabzon’daki yatırımlar takip edecek. Otomotiv perakendeciliği açısından da kıymetli bir dönüm noktası olduğuna inandığım bu tesisin Diyarbakır’a ve ülkemize güzel olmasını diliyorum” dedi.

Borusan Oto Genel Müdürü Simay Alsan, Diyarbakır ile birlikte Borusan Oto’nun hizmet verdiği vilayet sayısının 7’ye, hizmet noktasının ise 11’e yükseldiğini belirterek; “Diyarbakır’ın en merkezi noktalarından birinde yaptığımız bu yatırımı tamamlayarak, BMW’nin en yeni showroom konseptiyle Borusan Oto Diyarbakır’ı hizmete açmaktan memnunluk duyuyoruz. Bu yeni konsept BMW showroomumuzla, Diyarbakır’la birlikte Mardin, Elazığ, Batman üzere etraf vilayetlerdeki BMW tutkunlarına da daha yakın olmayı amaçlıyoruz. Tesisimizde BMW’nin elektrikli modellerini de Diyarbakırlıların beğeni ve tecrübesine sunuyoruz. Ayrıyeten şarj istasyonumuzla da kentteki değerli bir gereksinimi karşılıyor olacağız. Yakın gelecekte hayatlarımıza daha da fazla girecek olan elektrikli mobilite kavramına hazırlanmak için Borusan Oto olarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Tüm hizmet noktalarımızda olduğu üzere Diyarbakır’da da müşterilerimize en düzgün tecrübesi sunmak en kıymetli odağımız olacaktır” dedi.

Yeni BMW M5 CS Borusan Oto Diyarbakır’da görücüye çıktı!

Olağanüstü 635 beygir gücü ile 0’dan 100 km/saate sırf 3,0 saniyede çıkan Yeni BMW M5 CS, Borusan Oto Diyarbakır’ın açılışında görücüye çıktı. Davetlilerden büyük ilgi gören Yeni BMW M5 CS, bugüne kadar sunulan en güçlü BMW M5 Sedan modelini temsil ediyor.

Ayrıca lüksü performansla birleştiren BMW 840d Gran Coupé ve Büsbütün Elektrikli BMW iX3 de açılışta sergileyen öteki modeller oldu. Yeni BMW iX3, BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki en yeni temsilcisi olarak dikkat çekiyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu