Borusan Otomotiv, İlk Defa Dijital Olarak Gerçekleşen Autoshow 2021 Mobility’de En Yeni Modellerini Sergiliyor

Borusan Otomotiv, dört yıl ortadan sonra düzenlenen ve birinci kez dijital olarak 14-26 Eylül tarihlerinde araba tutkunlarının ziyaretine açılan Autoshow 2021 Mobility’de temsilcisi olduğu BMW, KÜÇÜK, BMW Motorrad, Jaguar ve Land Rover markalarının en yeni modellerini meraklılarının beğenisine sunuyor.

Borusan Otomotiv, Türkiye’nin birinci dijital araba fuarı Autoshow 2021 Mobility’de 37 araba ve 14 motosiklet ile yer alıyor. Türkiye’de temsil ettiği premium markaların yüzde 100 elektrikli, hibrit ve içten yanmalı motora sahip modellerini sergileyen Borusan Otomotiv, BMW’nin elektrikli mobilitedeki yeni amiral gemisi BMW iX ‘i de fuarda birinci kere sergiliyor.

Borusan Otomotiv Kümesi olarak Türkiye’nin birinci dijital otomotiv fuarına tüm markalarıyla katılmaktan büyük heyecan ve memnunluk duyduklarını belirten Borusan Otomotiv İcra Şurası Lideri Hakan Tiftik, “Dijital dönüşümle birlikte değişen dünya sistemine her geçen gün daha fazla ahenk sağlayarak alışmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en kıymetli fuarlarından biri olan ve bu yıl birinci defa dijitale taşınan Autoshow’da bu dönüşümün beraberinde getirdiği yeniliklerden biri. Borusan Otomotiv Kümesi olarak Türkiye’de temsil ettiğimiz BMW, KÜÇÜK, BMW Motorrad, Jaguar ve Land Rover markalarımızın en yeni modelleriyle bu aktifliğe katılıyor olmanın heyecanı ve memnunluğu içindeyiz. Otomotiv bölümü son yıllarda çok süratli ve radikal bir değişimin içinden geçiyor. Sizlerin de çok güzel bildiği üzere araba sanayisinde hepimiz elektrikli bir ihtilale şahit oluyoruz. Borusan Otomotiv Kümesi olarak biz de elektrikli mobilite konusunda Türkiye’deki öncü şirketlerin başında geliyoruz. Temsil ettiğimiz markaların büsbütün elektrikli ve hibrit modellerini dünya ile birebir anda Türk tüketicisine sunarak bu alandaki kararlılığımızı göstermeye devam ediyoruz. Bu yoldaki kararlılığımızın sözü olarak da kendimize “Türkiye Otomotiv Dalının Elektrifikasyon Dönüşümüne Öncü Olmak” misyonunu belirledik. Bu doğrultuda Autoshow 2021 Mobility mühletince tüm markalarımızın büsbütün elektrikli, hibrit ve şarj edilebilir hibrit (Plug-In Hybrid) motorlu modellerini sizlerle buluşturuyoruz.” dedi.

Autoshow 2021 Mobility’de BMW’nin teknoloji amiral gemisi olan büsbütün elektrikli iX’in yanı sıra, göz alıcı dizaynıyla dikkat çeken Yeni BMW 4 Serisi Gran Coupé’nin de birinci gösterimini yapacak olan Borusan Otomotiv, her iki modeli de yılın son aylarında Türkiye’de yollara çıkaracak. 2022 yılında ülkemizde satışa sunulması planlanan büsbütün elektrikli BMW i4 de Autoshow 2021 Mobility’de yerini alan çarpıcı modeller ortasında.

BMW’nin yüksek performanslı arabaları M3 Competition Sedan ve M4 xDrive Coupé, kompakt sınıftaki temsilcileri 1 Serisi ve 2 Serisi Gran Coupé, sunduğu kullanışlılık ve azamî sürüş keyfiyle öne çıkan 3 Serisi, kompakt boyutları ve 120 Ah’lık bataryalarıyla kent içi elektrikli araba kullanımında öne çıkan i3s, premium segmentte standartları belirleyen BMW 5 Serisi, geniş hacmi ve kullanışlılığıyla dikkat çeken BMW 6 Serisi GT ve son olarak şık tasarımı ve kaslı gövdesiyle büyüleyen BMW 8 Serisi Gran Coupé de Autoshow 2021 Mobility’nin dikkat çeken öteki modelleri ortasında yer alıyor.

2030 yılında büsbütün elektrikli bir marka olmayı hedefleyen MINI’nin büsbütün elektrikli birinci modeli yeni KÜÇÜK Electric, ikonikleşen go-kart sürüş hissi ve yenilenen özellikleri ile KÜÇÜK Cabrio, KÜÇÜK 3 ve 5 Kapı, ailenin en süratli arabaları KÜÇÜK John Cooper Works 3 Kapı ve KÜÇÜK John Cooper Works Cabrio modelleri fuar boyunca meraklılarını bekliyor.

BMW Motorrad’ın 2022 yılının birinci çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak büsbütün elektrikli scooter modeli BMW CE 04 ve geniş çanta hacmi ile uzun ara seyahatleri bir keyif haline getiren BMW R 18 Transcontinental ve BMW R 18 B modelleri fuar boyunca motosiklet tutkunlarının gözdesi oluyor. Ayrıyeten, Türkiye’de satışta olan başka BMW Motorrad modelleri de Autoshow 2021 Mobility’de yakından incelenebiliyor.

Jaguar ve Land Rover da büsbütün elektrikli ve Plug-In Hybrid (PHEV) motor seçeneklerine sahip modelleriyle Autoshow 2021 Mobility’de yerini alıyor. Land Rover’ın ikonikleşen modeli Land Rover Defender ile 1.5lt Plug-In Hybrid motor seçeneğine sahip Range Rover Evoque ve Land Rover Discovery Sport modellerinin yanı sıra bu yıl sunulmaya başlayan 1.5 lt akaryakıtlı Range Rover Evoque da sergilenecek modeller ortasında yer alıyor. Jaguar’ın büsbütün elektrikli birinci performans SUV’u Jaguar I-PACE ile dinamik tasarımı ve 1.5 litrelik akaryakıtlı motoruyla öne çıkan Jaguar E-PACE de fuar müddetince incelenebiliyor.

Autoshow 2021 Mobility Fuarı’nda sergilenen modeller;

BMW:

Yeni BMW iX

Autoshow 2021 Mobility Fuarı’nda Türkiye tanıtımı yapılan BMW’nin elektrikli mobilitedeki yeni amiral gemisi iX, 2021 yılının son çeyreğinde Türkiye’de xDrive40 versiyonuyla satışa sunuluyor. WLTP normlarına nazaran kullanıcısına 425 km’lik menzil sunan BMW iX, doğal ve geri dönüştürülmüş gereçlerin yaygın kullanımıyla üretiliyor. BMW iX xDrive40, BMW iX’in DC süratli şarj altyapısı sayesinde yaklaşık 35 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşırken, on dakikalık şarjla yaklaşık 120 km sürüş menzili sunuyor.

Shy Tech yaklaşımıyla tasarlanan BMW iX’in kabini fonksiyonellik ve teknolojik yaklaşımı tabir ediyor. Altıgen biçiminde tasarlanan direksiyon ve koltuk yapısına entegre etme seçeneği olan hoparlörler BMW tarafından birinci kez bir modelde sunuluyor. 12.3 inç ve 14.9 inç BMW Kavisli ekranlar yeni kuşak BMW İşletim Sisteminin bir kesimini oluşturuyor.

BMW, iX modelinde iki elektrik motoru, güç elektronikleri, şarj teknolojisi ve yüksek voltajlı bataryayı kapsayan beşinci jenerasyon eDrive sürüş sistemini kullanıyor. BMW iX, sınıfında öncü “Carbon Cage” ile yol tutuş kabiliyetini ve kabin içindeki konfor düzeyini artırırken, 0.25 Cd’lik sürtünme katsayısı sunan alüminyum uzay çerçevesi sayesinde menzilini de artırmayı başarıyor.

Yeni BMW 4 Serisi Gran Coupé

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin, Autoshow 2021 Mobility Fuar’ında tanıtacağı bir başka modeli ise şık ve sportif dizaynlı Yeni BMW 4 Serisi Gran Coupé.

Yeni BMW 4 Serisi Gran Coupé bir evvelki versiyona nazaran geliştirilen boyutlarıyla hem sürüş dinamiklerini hem de iç hacmini daha da ileriye taşıyor. Bu yıl BMW’nin konutunda düzenlenen IAA Mobility 2021’de birinci kez görücüye çıkan arabanın Türkiye’de 2021 yılının sonlarına yanlışsız yollarda olması hedefleniyor.

Yeni BMW i4

BMW’nin birinci büsbütün elektrikli Gran Coupé arabası olan i4, eDrive40 versiyonuyla bu yıl Münih’te düzenlenen IAA Mobility 2021’den sonra Autoshow 2021 Mobility’deki yerini aldı.

BMW i4, BMW Live Cockpit Professional donanımıyla estetik tasarım ayrıntılarını iç yerde da sürdürüyor. Yeni BMW iDrive sistemi, BMW Kavisli Ekran ve gelişmiş BMW Head-Up Display’ın ahenk içinde çalışmasını sağlıyor. BMW Kavisli ekran, tek bir cam yüzeyden oluşan 12.3 inç bilgi ekranı ve 14.9 inç denetim ekranını birleştiriyor.

Beşinci kuşak eDrive’a sahip olan i4 kullanıcısına emisyonsuz sürüş keyfini dört kapılı araba ferahlığı ve pratikliğiyle birleştirerek sunuyor. BMW i4’e özel geliştirilmiş en çağdaş batarya sistemi sayesinde araba, DC şarj istasyonlarında 10 dakikalık şarjla 164 km gidebilecek menzile ulaşıyor. BMW i4’ün 2022 yılı içinde Türkiye’de yollara çıkması planlanıyor.

Sürdürülebilirlik konusunda BMW i4 de üretim sürecinde sadece hidroelektrik santrallerinden elde edilen, yenilenebilir güç kullanımıyla fark yaratıyor. Ayrıyeten yüksek oranda geri dönüştürülmüş materyalden üretilen BMW i4 bu sayede doğal kaynak kullanımını düşük bir düzeyde tutarak karbon ayak izini de minimuma indirmeyi hedefliyor.

Yeni BMW iX3

2021 yılı içinde Türkiye’de satışa sunulan ve markanın birinci büsbütün elektrikli SAV arabası iX3 yerden yüksek gövdesi, WLTP normlarına nazaran kullanıcısına sunduğu 459 km’lik menzili ve 286 bg güç üreten elektrik motoruyla öne çıkıyor.

Beşinci jenerasyon eDrive teknolojisine sahip olan araba BMW iX3, süratli şarj istasyonlarında gerçekleştirilen 10 dakikalık şarj ile yaklaşık 100 kilometrelik menzile kavuşuyor. Ayrıyeten arabanın boş bataryası sırf 34 dakikada yüzde 80 oranında şarj oluyor.

Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 xDrive

BMW’nin yüksek performanslı arabaları olan Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 xDrive modelleri de Autoshow 2021 Mobility’de sergileniyor.

Sahip oldukları BMW M TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli motorları 510 beygir güç üreten arabaların aktarma misyonunu ise M departmanı tarafından özel olarak geliştirilmiş 8 ileri M Steptronic şanzıman yerine getiriyor.

Autoshow 2021 Mobility’de araba tutkunları BMW’nin bu modellerinin yanında kompakt sınıfta yer alan 1 Serisi ve 2 Serisi Gran Coupé’yi, sunduğu kullanışlılık ve azamî sürüş keyfiyle öne çıkan 3 Serisi’ni daha yakından inceleme fırsatı buluyorlar.

Ayrıca, kompakt boyutları ve güçlendirilmiş 120 Ah bataryalarıyla kent içi elektrikli araba kullanımını farklı bir boyuta taşıyan BMW i3s, premium araba kavramında standartları belirleyen BMW 5 Serisi, geniş hacmi ve kullanışlılığıyla öne çıkan BMW 6 Serisi GT, şık tasarımı ve kaslı gövdesiyle dikkat çeken BMW 8 Serisi Gran Coupé, Autoshow 2021 Mobility’de sergileniyor.

Autoshow 2021 Mobility’de BMW’nin standına gelen ziyaretçiler, BMW Joyblog’un öne çıkan yazılarını ve BMW Türkiye olarak gerçekleşen dikkat cazip iş birliklerinin görüntülerini inceleyerek, kendilerini BMW dünyasının içinde hissedecekler. Joytalks kısmında ise, araba fuarlarının tarihçesinden, elektromobiliteye uzanan keyifli sohbetleri dinleyebilecekler.

Ayrıca BMW modelleriyle ilgilenen ziyaretçiler, Online Görüntü Chat platformuna erişerek, daha ayrıntılı bilgiler alabilecek ve BMW’ni Bul Online Rezervasyon Platformu’na ulaşabilecekler.

MINI:

Yeni KÜÇÜK Electric

MINI markasının birinci seri üretim büsbütün elektrikli modeli olan Yeni KÜÇÜK Electric kullanıcısına sunduğu go-kart hissini sıfır emisyonla birleştiriyor. Kent içi kullanıma uygun olan boyutlar ve elektrikli mobiliteyi vurgulayan tasarım ayrıntılarıyla Yeni KÜÇÜK Electric, başka KÜÇÜK modellerine ziyadesiyle benzese de farklı tasarım dokunuşları sayesinde çarçabuk ayrıştırılabiliyor.

Yeni KÜÇÜK Electric, 184 bg güç üreten motoru ve tam şarjla sunduğu 234 kilometre menziliyle Autoshow 2021 Mobility’de meraklılarını bekliyor.

Yeni KÜÇÜK 3 ve 5 Kapı

Detaylı bir biçimde yenilenen yeni KÜÇÜK 3 Kapı ve 5 Kapı modelleri, evvelki versiyonlarına nazaran daha keskin dizaynları ve güçlü donanım seçenekleriyle öne çıkıyor. İkonik dizaynıyla araba severlerin her daim favori markası olan KÜÇÜK, tekrar tasarlanan farları ve genişletilen altıgen çerçeveye sahip karakteristik radyatör ızgarasıyla yeniliğini dışarıya vuruyor.

Yeni KÜÇÜK ailesinin tümünde geri vites lambası haricinde art lambaların tüm işlevlerinde LED aydınlatma teknolojisi sunuluyor.

Yeni KÜÇÜK 3 ve 5 Kapı modellerinin dışındaki değişim iç kısımda da devam ediyor. Evvelki kuşağa nazaran iç dizaynda daha az kullanılan krom materyaller yerini siyah renkli ayrıntılara bırakıyor. 8,8 inç boyutundaki dokunmatik ekran Yeni KÜÇÜK ailesinin standart donanımları ortasında yer alıyor. Çok fonksiyonlu düğmelere sahip yenilenen spor deri direksiyon, Yeni KÜÇÜK 3 kapı ve KÜÇÜK 5 kapı model seçeneklerinde standart donanım olarak sunuluyor.

Yeni KÜÇÜK Cabrio

Yeni jenerasyon KÜÇÜK Cabrio da yenilenen KÜÇÜK ailesinin bir üyesi olarak Autoshow 2021 Mobility’deki yerini alıyor. Özgür ruhlu ve şık dizaynlı KÜÇÜK Cabrio, go-kart sürüş hissiyle açık havayı birleştiriyor.

Sade silüeti ve besbelli tavan çizgisiyle Yeni KÜÇÜK Cabrio, üzeri açılabilen bir arabadan daha fazlasını kullanıcısına sunuyor. KÜÇÜK Cabrio’nun sahip olduğu kumaş tavan 30 km/s suratlarla giderken bile hem açılıp hem de kapanabiliyor.

Yeni KÜÇÜK John Cooper Works 3 Kapı

MINI markasının yüksek performans modeli KÜÇÜK John Cooper Works, Türkiye’de birinci kere dijital olarak düzenlenen Autoshow 2021 Mobility’de araba severlerle buluşuyor.

Saf performans sunan 2 litre hacminde TwinPower turbo motoru sayesinde araba 231 bg güç ve 320 Nm tork üretiyor. 8 ileri Steptronic şanzımanla kombine edilen performanslı motoru Yeni KÜÇÜK John Cooper Works’ü 0’dan 100 km/s sürate yalnızca 6.1 saniyede ulaştırıyor.

Yeni KÜÇÜK John Cooper Works 3 Kapı, Küçük’e ayrılmış olan özel kısımda Autoshow 2021 Mobility mühletince daha yakından incelenebiliyor.

Yeni KÜÇÜK John Cooper Works Cabrio

MINI ailesinin hem performanslı hem de üzeri açılabilir modeli olan KÜÇÜK John Cooper Works Cabrio, Autoshow 2021 Mobility’de araba severleri bekliyor. 231 bg güç, 320 Nm tork üreten 2 litre hacmindeki motoruyla öbür KÜÇÜK modellerinden kolay kolay ayrılan KÜÇÜK John Cooper Works Cabrio, üzeri açık araba keyfini azamî go-kart sürüş hissiyle kullanıcısına yansıtıyor. Yeni KÜÇÜK John Cooper Works Cabrio 0’dan 100 km/s sürate yalnızca 6.5 saniyede ulaşıyor.

Autoshow 2021 Mobility’de John Cooper Works ailesinin öbür üyeleri olan KÜÇÜK John Cooper Works Clubman ile KÜÇÜK John Cooper Works Countryman de araba severlerle buluşuyor.

MINI markasına ayrılmış olan kısımda tüm bu modellere ek olarak yerden yüksek gövdesi ve kullanışlılığıyla öne çıkan KÜÇÜK Countryman ALL4, geniş iç hacmi ile ailelerin gereksinimlerini karşılayan KÜÇÜK Clubman de Autoshow 2021 Mobility’de sergileniyor.

Ayrıca KÜÇÜK markasına özel kısımda KÜÇÜK Görüntü Chat Odası ve MINI’nin mirası hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen ziyaretçiler için “Dünden Bugüne MINI’’ köşesi bulunuyor.

Autoshow 2021 Mobility’ye özel olarak KÜÇÜK markası, Test Sürüşü Yap ve Bilgi Al özelliklerini de ziyaretçilerine sunuyor.

BMW Motorrad:

BMW CE 04

BMW Motorrad’ın büsbütün elektrikli scooter modeli BMW CE 04, Autoshow 2021 Mobility’de fütüristik tasarımı, yüksek menzili ve verimli motoruyla sahneye çıkıyor.

Yeni BMW CE 04, 31 kW (42 bg) güç üreten elektrik motoruyla 0’dan 50 km/s sürate yalnızca 2,6 saniyede çıkıyor ve kullanıcısına azamî 120 km/s sürate ulaşma imkânı sunuyor.

Şehir içi iki tekerlekli mobiliteyi daha kolay ve ulaşılabilir boyuta getirmek için tasarlanan Yeni BMW CE 04 modelinin lityum-iyon pilleri süratli şarj teknolojisiyle yalnızca 1 saat 40 dakikada büsbütün doluyor.

BMW markasının geçmişten günümüze taşıdığı efsaneleşmiş sürüş keyfi yeni BMW CE 04 modelinde ECO, Rain, Road ve Dynamic diye isimlendirilen sürüş modları ile biçimlendiriliyor. Yeni BMW CE 04 kullanıcısına sunduğu ABS fren sistemi sayesinde inançlı duruşu da beraberinde getiriyor.

BMW CE 04’ün öne çıkan en kıymetli teknolojik donanımı ise 10,25 inç boyutundaki ekranı. Büyüklüğüyle birlikte kullanışlılığıyla da dikkat çeken bu ekran üzerinden BMW CE 04’ün tüm sürüş bilgileri, sürüş modu seçimleri ve navigasyon kullanımı kolaylıkla takip edilip, gerçekleştirilebiliyor.

BMW Motorrad’ın büsbütün elektrikli CE 04 modeli 2022 yılının birinci çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

BMW R 18 Transcontinental ve BMW R 18 B

BMW Motorrad’ın dikkat çeken öbür modelleri ortasında ise BMW R 18 Transcontinental ve BMW R 18 B yer alıyor. 2020 yılında satışa sunulan BMW R 18 ve BMW R 18 Classic modellerinin akabinde cruiser segmentindeki eser gamını kuvvetlendiren BMW Motorrad, yeni modellerinde de esaslı geçmişinin ikonik tasarım öğelerini çağdaş teknoloji ile birleştiriyor.

BMW R 18 Transcontinental, hem ferdi ve hem de yolcu ile geniş saklama alanlarına muhtaçlık duyulan uzun uzaklıklı sürüşlerde öne çıkan bir model olmasıyla dikkat çekiyor. Uzun seyahatlerde yorucu olan rüzgârı kesme vazifesindeki yüksek ön camı, rüzgarlık deflektörü ve daire biçiminde tasarlanmış analog göstergeleri birinci etapta dikkat çeken özellikleri ortasında yer alıyor. Marshall ses sistemi ve 10,25 inç büyüklüğündeki TFT renkli ekranı sayesinde uzun aralıklı seyahatleri daha keyifli hale getiriyor. Her iki model de Türkiye’de Eylül ayı içerisinde yollarla buluşuyor.

BMW Motorrad’a ayrılmış olan kısımda Autoshow 2021 Mobility boyunca sergilenecek öbür modeller ise Sport segmentinde BMW S 1000 RR ile BMW S 1000 R ve Tour segmentinde yer alan BMW R 1250 RT.

Ayrıca BMW Motorrad’ın Adventure segmentinde görülebilecek modelleri ortasında da BMW R 1250 GS ve BMW R 1250 GS Adventure, BMW F 850 GS, BMW S 1000 XR, BMW F 900 XR, BMW F750 GS ile BMW F 850 GS Adventure yer alıyor. Heritage segmentinde yer alan BMW R nineT Scrambler modeli de fuar boyunca yakından incelenebiliyor.

Jaguar:

Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE

Jaguar’ın birinci büsbütün elektrikli performans SUV modeli olan I-PACE sahip olduğu 90kWh lityum-iyon bataryasıyla kullanıcılarına WLTP normlarına nazaran 470 km’lik menzil sunarken, 100kW süratli şarjla sırf 45 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabiliyor.

Jaguar I-PACE’nin hem ön hem de art aksta yer alan elektrik motorları toplamda 400 beygir güç ve 696 Nm tork üretiyor. Böylece araç 0’dan 100 km/s sürate 4.8 saniyede ulaşmayı başarıyor.

Jaguar E-PACE 1.5 lt Benzinli

Her açıdan dikkat çeken, 160 beygir gücünü 1.5lt akaryakıtlı motor seçeneği ile birleştiren Jaguar E-PACE, Autoshow 2021 Mobility’de araba severlerle bir ortaya geliyor.

Yenilenen tasarım ayrıntıları, Jaguar E-PACE’in teknolojisini ve çağdaşlığını dışa yansıtıyor. Aracın içinde 11,4 inç boyutundaki kavisli HD dokunmatik Pivi Pro bilgi-eğlence sistemi sunuluyor.

Ingenium ailesinin en yeni üyesi olan 1.5 litrelik motor, gücünü ön tekerleklere 8 ileri otomatik şanzımanla iletirken, 100 kilometrede ortalama 8,0 lt yakıt tüketimi pahası sunuyor.

Land Rover:

Range Rover Evoque 1.5 lt PHEV ve 1.5 lt Benzinli

Şık tasarımı, kompakt boyutları ve yeni kuşak teknoloji ayrıntılarıyla Range Rover Evoque, Autoshow 2021 Mobility’de markanın öne çıkan modelleri ortasında geliyor. Sahip olduğu vergi avantajlı 1.5lt motorunu, Plug-In Hybrid teknolojisiyle birleştiren Range Rover Evoque, 100km’de 2.0 lt yakıt tüketimi bedelini kullanıcısına sunuyor. WLTP normlarına nazaran Range Rover Evoque 1.5 lt PHEV, içten yanmalı motoruna gereksinim duymadan 55 kilometre boyunca yalnızca elektrikle hareket edebiliyor.

Range Rover Evoque’un 1.5lt Plug-In Hybrid motor seçeneğine ek olarak 1.5 litre akaryakıtlı motor seçeneği de bulunuyor. Yeni 3 silindirli 1.5 litrelik motor, 160 bg güç ve 260 Nm tork bedellerine sahip.

Land Rover Discovery Sport 1.5 lt PHEV

Land Rover markasının Autoshow 2021 Mobility’de öne çıkan bir öbür modeli ise Plug-In Hybrid motor teknolojisine sahip olan Discovery Sport. 3 silindirli, 1.5 litrelik turbo beslemeli motoruna ek, sahip olduğu elektrik motoruyla birlikte Discovery Sport 300 beygir güç üretiyor. Performans ve tasarrufu bir ortada sunan bu modelin yakıt tüketim kıymeti ise 100km’de 2lt. Ayrıyeten Discovery Sport PHEV, yalnızca elektrikle WLTP normlarına nazaran 55 km aralık gidebiliyor.

Land Rover Defender

Land Rover markasının kaşif ruhuna sadık kalınarak, orijinal tasarımı ve günümüz çağdaş teknolojileriyle donatılan, Yeni Land Rover Defender, Autoshow 2021 Mobility’de macera tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Yeni Defender, Land Rover’ın ekstrem test prosedürlerine dayanabilecek halde tasarlanan D7x mimarisi üzerine inşa edilen bir model olarak öne çıkıyor. Land Rover Defender, yollara çıktığı günden bu yana Top Gear’ın 2020’de Yılın Arabası, Motortrend’in 2021 Yılın SUV’u, Autocar’ın 2020 Yılının En Yeterli SUV’u, 2021 Dünyada Bayanların Tercihi Ödülleri’nde Yılın Arabası ve 2021’de Dünyada Yılın Tasarımı Mükafatı dahil olmak üzere 50’den fazla dünya çapında ödül kazandı. Ayrıyeten Türkiye’de de Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından 2021 yılında birinci kez verilen “Yılın Tasarımı” ödülünün de sahibi oldu.

Jaguar Land Rover standında sergilenecek modeller ortasında Range Rover ve Range Rover ailesinin en dinamik üyesi olan Range Rover Sport ile çağdaş ve dikkat alımlı dizayna sahip Range Rover Velar da Autoshow 2021 Mobility’deki yerini alırken, çok istikametli yapısı ve maceracı ruhuyla Land Rover Discovery de markanın sergilenen modelleri ortasında.

Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE ve yeni 1.5lt’lik motora sahip Jagaur E-PACE’e ek olarak, Jaguar ailesinin birinci SUV’u F-PACE, iki kişilik üstün spor arabası Jaguar F-TYPE, performanslarıyla ön plana çıkan sedan modelleri Jaguar XE ve Jaguar XF’de incelenebilir olacak.

Jaguar ve Land Rover markaları için oluşturulan alanda markanın esaslı tarihini yakından öğrenmek isteyen konuklar için markaların klasik araçlarıyla ilgili bir tarihçe alanı bulunuyor. Bu alan üzerinden markanın geçmişi başarılarla dolu klasikleşmiş modellerine ve tarihçesine ulaşılabiliyor.

Otomotiv sanayisindeki esaslı geçmişinin yanında, gelecek vizyonuyla da araba severleri meraklandıran Jaguar Land Rover, Reimagine stratejisinin tüm ayrıntılarını Autoshow 2021 Mobility’de kendine ayrılan kısımda özel olarak ziyaretçilerinin erişimine sunuyor.

Ziyaretçiler, Autoshow 2021 Mobility boyunca, Jaguar ve Land Rover markalarına ayrılan alanda Online Görüntü Chat platformuna erişerek manzaralı görüşme yapabilecek ve sorularını ilgili eser danışmanlarına da yöneltebilecek.

Tüm bunlara ek olarak Jaguar Land Rover, ziyaretçileri ilgi duydukları modelin Online Rezervasyon Platformu’ndaki model listeleme sayfasına da yönlendirecek.

Hayata incelik, estetik, zarafet katacak bahislere değinen Jaguar’ın hayat tarzı blog’u Jag-Style ve Land Rover’ın maceracı ruhunu ön plana çıkartırken ilham da veren öykülere yer veren blog’u OneLife Blog da fuar boyunca ziyaretçiler tarafından erişilebilir olacak.

Jaguar ve Land Rover’ın butik eserlerinin sergilendiği alandan ise Jaguar Land Rover’ın resmî sitesine yapılan yönlendirme ile en yeni ve en şık eserlere erişim sağlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu