Brisa, Otopratik Mağazalarında Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Açmaya Devam Ediyor

Türkiye lastik dalı önderi Brisa, elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasında değerli bir kriter olan şarj istasyonu muhtaçlığına tahlil sunmak ismine, seçili süratli bakım ve servis zinciri Otopratik mağazalarında ve bayi noktalarında, Eşarj ile birlikte elektrikli araçlar için şarj hizmeti sunuyor.

Brisa, bu kapsamda 2021’de Denizli ve Antalya akabinde Tekirdağ, Trabzon ve Adana Otopratik mağazalarında elektrikli şarj istasyonlarını hizmete açtı.

Brisa, elektrikli araçlar için ulusal çapta şarj tahlilleri sunan Eşarj ile bir iş birliği gerçekleştirerek müşterilerine lastiğin ötesinde, kesintisiz bir seyahat tecrübesi sunma amacıyla mobilite çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Tekirdağ’daki Brisa Otopratik franchise noktası Odak’a ve Adana’daki Brisa Otopratik franchise noktası Açıcı’ya eşzamanlı iki araca hizmet verebilen 50 kW DC + 22 kVA AC özellikli yüksek süratli elektrikli şarj istasyonunun montajı tamamlandı. Trabzon’daki Brisa Otopratik franchise noktası Bayramoğlu’na ise yeniden eşzamanlı iki araca hizmet verebilen 24 kW DC + 22 kVA AC özellikli süratli elektrikli şarj istasyonunun montajını gerçekleştirdi.

Pazarın gelişiminde kritik kıymete sahip yaygın şarj hizmeti konusunda tahlil sağlamaya yönelik güçlerini birleştiren Brisa ve Eşarj, son açılan istasyonlarla birlikte 8. elektrikli araç şarj istasyonunu devreye aldı. Mevzuyla ilgili görüşlerini aktaran Brisa CIO’su Tekin Gülşen, “Mobilite vizyonumuz çerçevesinde 2020 yılı içerisinde saha keşif ve altyapı geliştirme çalışmaları tamamlanan Otopratik franchise noktalarımızda elektrikli araç şarj istasyonlarımızı süratle devreye alıyoruz. Tekirdağ, Adana ve Trabzon Otopratik franchise noktalarımıza da elektrikli şarj istasyonlarımızın montajını tamamladık. Ağımızı süratle artırmaya devam edeceğiz. Bu vizyonumuzu paylaşan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu