Volkswagen’in Logosu Yarın Değiştirilebilir

Alman araba üreticisi Volkswagen’in küresel sitesini açtığınızda karşınıza bir duyuru çıkıyor. “Bazen geçmişe dönmek, geleceği inşa etmenin birinci adımıdır. Geleceği görmek için” tabirleri bulunan bu ekran, firmanın yapacağı açıklama hakkında söylentilerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

En önemli söylenti, Volkswagen’in logosunu değiştireceği tarafında oldu. Nisan 2018’den beri beklenen değişimin, bu yılın başlarında elektrikli araba eserleri ile geldiğini söylüyor. Yeni logonun nasıl görüneceği de önemli bir merak konusu olmuş durumda.

Yeni logonun peşinden pek çok elektrikli modele de önderlik etmesi bekleniyor. Yakın vakitte firmanın isim hakkını satın aldığı I.D. ailesi, epeyce geniş bir aile olacak üzere duruyor. Seride 1’den 9’a kadar numaralar, Buzz ve Crozz üzere isimler yer alacak.

Bugün yapılacak olan açıklama, firma için epeyce değerli olacak üzere duruyor. Firmanın pazarlamadan sorumlu ismi olan Jochen Sengpiehl, 2018 yılında bir röportajda firmaya renk katacaklarını söylemişti.

Başa dön tuşu