Bugatti, 2022 Yılını Rekor Teslimat ile Kapattı!

Pek çok kişi için pek de uygun geçmeyen 2022 yılı, zenginler için pek de makus geçmemiş üzere görünüyor. Çünkü hatırlayan okurlarımız olacaktır; dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde Rolls-Royce’un satış rekoru kırdığından ve 6.021 adet araba sattığından bahsetmiştik. Bugün yeniden emsal bir gelişme ile karşınızdayız.

Bugünse dünyanın en ünlü spor otomobil üreticileri ortasında yer alan Bugatti‘den misal bir açıklama geldi. Şirket, 2022 yılında 80 adet araba teslimatı gerçekleştirdiğini açıkladı. Şirket daha evvel hiçbir vakit bu düzeyde teslimat yapmamıştı. Şirket bu yıl, üretmesi gereken 100 adet Chiron’a odaklanacak.

Tüm araçları el üretimi olan Bugatti, geçen yıl boyunca en çok Chiron üretimi yaptı!

Bugatti tarafından yapılan açıklamalarda, 10 adet Centodiecis üretimi yapıldığını görüyoruz. Ayrıyeten sıfır model Chiron’lar da şirketin ağır üretim yaptığı modellerdendi. Bu Chiron’ların 9 tanesi, şirketin ikonik modelinin “Super Sport 300+” versiyonuydu. Bu ortada; 80 teslimatın komik olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Bugatti’nin tüm otomobilleri el yapımı. Bu da üretilen her aracın özel olduğu manasına geliyor.

Bu ortada; geçtiğimiz yıl yapılan 80 teslimatın bir kısmının “yenilenmiş” araçlardan oluştuğunu belirtelim. Bugatti; Chiron, Bolide ve Mistral isimli araçlarının eski modellerini tam 110 unsurluk bir denetim sürecinden geçirdi ve ikinci el olarak sattı. Yenilenmiş araç satış sayısı ne yazık ki açıklanmadı.

En ucuz sıfır model Chiron için 3 milyon dolar ödeme yapılması gerekiyor!

Az evvel de belirttiğimiz üzere Bugatti’nin tüm arabaları isteğe bağlı olarak üretiliyor. Hal bu türlü olunca da muhakkak bir fiyattan kelam etmek mümkün değil. Yaptığımız internet aramalarında, en ucuz Chiron için istenen paranın 3 milyon dolar olduğu sonucuna ulaşıyoruz. Araçlarda rastgele bir üst limit ise yok.

Bugatt, kısa bir müddet sonra yalnızca bir kişinin satın alabileceği özel üretim bir Chiron daha üretecek:

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu