SsangYong’un İsmi Kötü İmaj Nedeniyle Değişiyor!

Bir devirler Türkiye’de de satış yapan Güney Koreli bir araba üreticisi vardı. O marka “SsangYong“du. Değişik bir tasarım lisanına sahip olan araçlar, uygun fiyatlı olmaları nedeniyle tercih edilmişlerdi. Lakin yıllar içerisinde bu marka, tarihin tozlu raflarına karıştı. Şimdiyse bahisle ilgili dikkat çekecek bir gelişme yaşandı.

SsangYong Motor’u satın almak için teşebbüslerde bulunan ve 23 aylık mahkeme sürecini tamamlamayı başaran KG Group Başkanı Kwak Jea-sun, geçtiğimiz günlerde mevzuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kwak Jea-sun, SsangYong isminin tarihe gömüleceğini ve bundan sonra “KG Mobility” ismi altında arabalar üretileceğini söyledi.

SsangYong ismi, makûs imaj nedeniyle değiştirilecek!

Kwak Jea-sun tarafından yapılan açıklamaya nazaran SsangYong ismi, kötü imaj nedeniyle değiştirilecek. “Ne kötü imajı?” diye merak etmiş olabilirsiniz. Çabucak açıklayalım; Güney Kore’nin en eski araba üreticisi, 2009 yılında girdiği borçların altından kalkamamıştı. Maaşları ödeyemeyen ve fabrikaları kapatan şirket, üretimi de süresiz olarak durdurmuştu. Yıllar içerisinde çeşitli modeller üretebilen SsangYong, bu modellerde istediği başarıyı elde edemedi.

Mart ayında gerçekleştirilecek bir hissedarlar toplantısında gündeme getirilecek olan isim değişikliği, onaylanması halinde şirket için yeni bir periyot başlatacak. KG Group Başkanı Kwak Jea-sun, bu marka değişikliğinin yalnızca isimden ibaret olacağını, şirketin geçmişinin ve üretim şartlarının birebir kalacağını söz ediyor. Yalnızca isim değişikliğini kâfi görmeyen Kwak Jea-sun, marka logosu ve kurumsal kimlik de dahil olmak üzere daha geniş çapta revizyon yapılması gerektiğinin altına çizdi. Kesim kaynakları, bu gelişme ile SsangYong’un küllerinden doğacağını, elektrikli otomobil ve otonom sürüş sistemlerine ağırlaşabileceğini düşünüyor.

Başa dön tuşu