Cadillac’ın 2020 Model CT4 Sedan Serisi Ortaya Çıktı

Cadillac, mayıs ayında 2020 CT4-V'yi piyasaya sürdüğünde, CT4 serisinin geri kalanıyla ilgili ayrıntıları daha sonra göreceğimizi belirtmişti. Artık şirket CT4 modelinin yeni sedan versiyonlarını tanıttı. Yeni CT4 modelleri, CT4-V modelinden çok farklı görünmüyor. Yeni modellerde krom detayları ile süslenmiş, agresif görünen yeni bir ızgara bulunuyor. Aracın iç kısmında ise 8 inçlik dokunmatik bir ekran yer alıyor.

CT4 Sport ve Luxury modellerde 237 beygir gücünde bir motor yer alıyor

Cadillac, kompakt sedan modellerinde epeyce güçlü bir motor kullanıyor. Sport yahut Luxury model otomobillerde mevcut olan temel CT4 motor, 237 beygir güç ve 350 Nm tork üreten turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli bir motor. Araçta sekiz vitesli bir otomatik şanzıman bulunuyor. CT4 serisinde, eski ATS modellerinde olduğu üzere manuel şanzıman kullanılmamış. CT4 Sport modellerinde ayrıyeten standart olarak Brembo frenler yer alıyor.

CT4 Premium Luxury modeli 10 ileri otomatik şanzıman ile geliyor

Premium Luxury modelinde bulunan motor ise 2.0 litrelik değil. Bu modelde kullanılan motor, CT4-V modelinde kullanılan turboşarjlı 2.7 litrelik dört silindirli motor ile tıpkı olmasına karşın, CT4-V modelinden farklı olarak CT4 Premium Luxury modelinin motorunda küçük bir düşürme süreci yapılmış. CT4-V’nin 325 beygir gücü ve 515 Nm tork gücüne rağmen, Premium Luxury 309 beygir güce ve 471 Nm tork gücüne sahip. Bu modelde sunulan tek şanzıman çeşidi ise 10 ileri otomatik vites.

Anahtarsız giriş, deri direksiyon simidi, çift bölgeli iklim denetimi, LED iç aydınlatma ve ses sistemi üzere özellik ve donanımlar tüm modellerde standart olarak gelecek. Premium Luxury modelinde ise ek olarak deri koltuklar yer alıyor. Sport modelinde ise, gövde rengi kapı kolları, art spoiler, spor kesim deri koltuklar ve magnezyum alaşımlı vites değiştirme kollarına sahip spor bir direksiyon simidi yer alıyor. Cadillac, bu yıl CT4 modelleri için sipariş almaya başlayacak, fakat fiyatlandırma şimdi açıklanmadı.

Başa dön tuşu