Cadillac’tan ATS-V’lerin Yerini Alacak Yeni Otomobil: CT4-V

ABD'li araba üreticisi Cadillac, fabrikalarının da bulunduğu Detroit'te yapılacak olan Grad Prix öncesinde iki yeni araç tanıttı. Araçlardan biri de, ATS-V serisinin yerini alması beklenen CT4-V oldu. 

Yeni tanıtılan Cadillac’lardan CT4-V, birebir aktiflikte tanıtıldığı ağabeyi CT5-V’den daha küçük bir araç. 2.7 litrelik turboşarjlı I4 motor, 320 beygir güç üretebiliyor. Standart 10 vitesli otomatik şanzımanın yer aldığı bu modelde arttan itiş yahut dört çeker seçenekleri yer alıyor.

CT4, agresif bir imaja sahip olan bir araç. Ön farları ve yan farları birleştiren, epey seri ve saldırgan izlenim yaratan bir araba bu, kaputun altında sakladığı gücü dış görünüşünde gösteriyor. Fastback olarak isimlendirilen, yavaşça daralan ve alçalan art kısma sahip olan araç, daha fazla iki kişinin seyahat etmesi için hazırlanmış üzere duruyor. Çünkü aracın yüksekliğini göz önüne alınca, 1.80’den uzun şahısların art koltukta düşünce yaşaması mümkün gözüküyor.

Aracın geriden itişli modelinde Manyetik Sürüş Denetimi bulunuyor, dört çeker modelde ise pasif damper kullanılıyor.

Araç, 2020 yılının başlarında satışa çıkacak ve araç hakkında daha fazla bilgi, örneğin hızlanma mühletleri ve azamî suratı daha sonra açıklanacak.

Başa dön tuşu