Carlsberg Group, 20 Adet Renault Trucks Elektrikli Kamyonunu Teslim Aldı

Renault Trucks ve Carlsberg Group’a ilişkin İsviçre bira fabrikası Feldschlösschen, karbonsuz nakliyat için somut bir taahhütte bulundular. Bu tarihi kontrat çerçevesinde Renault Trucks, 20 adet elektrikli kamyonu teslim etti.

Feldschlösschen CEO’su Thomas Amstutz, mevzuyla ilgili olarak; “Renault Trucks’ın bu 20 adet elektrikli aracı, Feldschlösschen şirketi için karbonsuz lojistik yolunda gerçek bir kilometre taşını temsil ediyor. İsviçre’nin önder bira fabrikası ve içecek distribütörü olarak, eserlerimizi etraf dostu bir formda üretiyoruz ve birebir formda müşterilerimize ulaştırıyoruz” biçiminde açıklamada bulundu.

Renault Trucks Lideri Bruno Blin ise şunları ekledi: “Renault Trucks, iklim değişikliğinin zorluklarını ele almak için büyük yatırımlar yapıyor. Bugün Feldschlösschen örneğindeki üzere müşterilerimizin bizimle tıpkı yolda olmalarından gurur duyuyorum. Sürdürülebilir ulaşımı gerçeğe dönüştürmek için birlikte çalışıyoruz.”

Küresel ısınmayla gayrette performans ile verimlilik birleşiyor

Feldschlösschen, 26 tonluk Renault Trucks D Wide Z.E. kamyonların birçoklarını birkaç ay evvel teslim almıştı. Renault Trucks’ın Normandiya’daki Blainville-sur-Orne tesisinde üretilen kamyonlar, Feldschlösschen’in on iki lojistik merkezinden İsviçreli müşterilerine teslimat yapıyor. Halihazırda toplam 66.000 km yol kat eden araçlar, 9.300 ton mal taşıdılar.

Renault Trucks’ın bu elektrikli araçları sayesinde Feldschösschen, dizel kamyonlara kıyasla yılda 240 ton CO2 salımınını önleyecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu