Nissan Micra – Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Japonya’nın otomotiv üreticilerinden Nissan, 1983 yılında ilk Micra model araçlarını tanıtmıştı. 2003 yılından bu yana bayanlara dönük bir araç olarak geliştirilen Micra, bilhassa sade bir dizaynla geliştiriliyordu. Lakin beşinci nesil ile Micra’nın görünüşü büsbütün değiştirilerek daha agresif hale geldi. Nissan, aracın yeni tasarımı ile daha unisex bir görünüm kazandığını söylüyor. 

Micra’nın Türkiye’de satışa sunulan yeni modeli, 1.0 litre ve 100 beygir güç üreten motor seçeneği ile satışa sunuldu. Araba 5 ileri manuel ve 7 ileri CVT otomatik şanzıman seçenekleri kullanıcılarına sunuldu. 

Aracın dış tasarımı ve motorunda yapılan geliştirmelerle bir arada, kabininde de değişiklikler yapıldı. Aracın kabininde kullanılan materyaller daha evvelki Micra modellerine göre iyileştirilmiş durumda. Arabanın direksiyon simidi, Nissan’ın SUV modellerindeki direksiyon simidine benzetildi. 

Nissan Micra’nın 5. nesilinin Türkiye lansmanında Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri de açıklamalarda bulundu. Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri, Micra’nın yeni tasarımı ve teknolojisi ile erkeklerin de tercih edeceği bir model haline geldiğini, birinci üretildiği günden bu yana 7 milyon Micra’nın satıldığını söyledi. Doğueri, yeni Micra ile Türkiye pazarında yüzde 3 pazar hissesi yakalamayı umduklarını da söyledi. 

Nissan’ın Türkiye Genel Müdürü, şarj istasyonları konusunda Türkiye’nin büyük vilayetlerinde son devirde bir atılım yaşandığını belirterek, 2020 yılında Nissan’ın, elektrikli modeli olan Leaf’ı Türkiye’de satışa sunacağını da açıkladı. 

5. kuşak Micra’nın Türkiye’de iki yıl gecikme ile satışa çıkarılmasının nedeni, aracın birinci piyasaya sürüldüğünde otomatik şanzımanlı seçeneğinin olmamasıydı. Türkiye’deki Micra satışlarının tamamı otomatik şanzımanlı olmasından dolayı Nissan Türkiye idaresi, aracın otomatik şanzımanlı seçeneği gelmeden Türkiye’de satışa çıkmasını istemedi. Yeni Micra’ya otomatik şanzıman seçeneğini gelmesinin akabinde, iki yıl sonra Türkiye’de 5.nesil Micra satışa sunuldu.

Nissan Micra’nın 5. jenerasyon araçları lansmana özel 108 bin 900 TL başlangıç fiyatı ile satışa sunuldu. Nissan Micra, Visia, Tekna, Platinum ve Platinum Premium isimli dört farklı donanım paketi ile Micra sevenlerin karşısına çıktı. 

Başa dön tuşu