Chevrolet, Yeni Canavarları C8 Corvette’i Tanıttı

Otomobil bölümünde modası hiç geçmeyen arabalar var. Bunlardan bir tanesi Corvette. Hem sesi hem de performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu araba, her versiyonuyla kendine hayran bırakıyor.

Geçtiğimiz devirlerde C8 Corvette'in kaplanmış bir halini sizlere göstermiştik. ABD yollarında ortaya çıkan arabayla ilgili şirket, bir internet sitesi hazırlamış fakat ser verip sır vermemişti. Bu araba artık, resmi olarak tanıtıldı.

Karşınızda 2020 model C8 Corvette:

Bu canavar, C7 Corvette'e güç veren LT1'den türetilen 6.2 litrelik V8 motordan güç alıyor. Şirket, geliştirdiği motorun ismini LT2 olarak değiştirdi ve bundan sonra C8 Corvette'lerde bu motor kullanılacak. Bu motor temel pakette 460 beygirlik güç üretebiliyor lakin isteğe bağlı Z51 performans paketi ile beygir gücü 490-495'e kadar yükseliyor. Yeni C8 Corvette; 3 saniyeden kısa bir mühlet içerisinde 100 kilometre sürate ulaşabiliyor. Şirket, aracın azamî suratını ise ne yazık ki açıklamadı.

Aracın iç tasarımı da adeta “Ben buradayım!” diye bağırıyor. Şıklık ve konfora değer verilerek tasarlanan C8 Corvette'in iç tasarımı, etkileyici bir gösterge paneli ve bir multimedya ekranına sahip. Koltukların tam ortasında yer alanan düğmelerse, arabaya farklı bir hava katmış durumda. İşte C8 Corvette'in iç tasarımı;

Teknolojinin tüm imkanlarından faydalanan şirket, arabanın son teknolojik özelliklere sahip olmasını da sağlamış durumda. 2020 C8 Corvette sahip olduğu teknolojiler sayesinde suratı, azamî güvenlikle birlikte sunuyor. O denli ki aracın elektronik sistemli direksiyonu, yüksek süratte viraja girildiği vakit yardımcı olabiliyor. Evvelki dört sürüş moduna ek olarak 2 sürüş modunun daha eklendiği C8 Corvette, araba tüm ayarlarının özelleştirilebilmesine imkan veren bir modu içerisinde barındırıyor. Ayrıyeten bu harika araba, uzaktan aktüelleştirme süreçlerinin de yapılabilmesi için, Tesla'da bulunan sisteme misal bir sisteme sahip. Bu sayede General Motors tarafından yapılacak yazılım yenileştirme süreçleri, C8 Corvette'lere kablosuz olarak yüklenebilecek. 

Tüm bu özellikleriyle birlikte 2020 model Corvette'ler, 60 bin dolar (yaklaşık 350 bin TL) düzeylerinde satışa sunulacak. Araç, ilerleyen devirlerde bayilerdeki yerini alacak.

  • Not: 60 bin dolar, General Motors'un ABD için planladığı fiyattır. Bu arabanın Türkiye'de satılması halinde fiyat değişiklikleri olabilir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu