Chrysler’den Ultra Gelişmiş Kokpit: Synthesis!

Amerikan araba devi Chrysler, “Synthesis” olarak isimlendirdiği yeni bir araba kokpiti tanıttı. Geleceğin arabaları için hayal edilen Synthesis, yapay zekanın nimetlerinden faydalanıyor ve tüketicileri mest edecek üzere görünüyor. Bu haberimizde, Synthesis isimli kokpitin ayrıntılarına bakacağız.

Synthesis, temelinde birden çok platformu bünyesinde barındıran bir kokpit olarak karşımıza çıktı. Bu bağlamda; STLA Smart Cockpit, STLA Brain ve 3. düzey otonom sürüş dayanağı sunan STLA AutoDrive platformları, Synthesis için bir ortaya gelmiş durumda. Bu da tüm tüketiciler için hem son teknolojiyi hem de maksimum kişiselleştirilebilirliği bir ortaya getiriyor.

Chrysler’in geleceğin arabalarında kullanılacak kokpiti işte bu türlü görünüyor

Synthesis’te bulunan 37.2 inç büyüklüğündeki bilgi-eğlence ekranı, STLA Smart Cockpit platformundan oluşuyor. Araçla ilgili bilgilerin verildiği, multimedya ayrıntılarının bulunduğu ve navigasyonu da içeren STLA Smart Cockpit, art planında ise STLA Brain platformunu kullanıyor. Chrysler’e göre Synthesis, STLA Brain ile sürücüyü tanıyacak. Böylece rotalar otomatik olarak oluşturulacak, şoför için büyük bir sorun çözülmüş olacak.

Oluşturulan rotalara STLA AutoDrive platformu ile otonom ulaşılacak!

STLA Smart Cockpit ile STLA Brain’in entegre çalışması, STLA AutoDrive’ı harekete geçirecek. Şirkete nazaran üçüncü seviye otonom sürüş takviyesi veren STLA AutoDrive, manuel yahut otomatik olarak oluşturulan rotalara ulaşımı sağlayacak. 

Yapay zeka, şarj istasyonları ile park yerlerini de otomatik bulacak

Amerikan araba devinin yeni jenerasyon kokpiti, tüketicinin hayatını azamî seviyede kolaylaştırmak için geliştirildi. O denli ki Synthesis’te bulunan yapay zeka, elektrikli arabalar için şarj istasyonları ile park yerlerini de otomatik olacak bulacak. Böylelikle tüketici, Synthesis kullanan bir arabada hiçbir şey düşünmek zorunda kalmayacak.

2025 prestijiyle piyasaya sürülebilir

Chrysler tarafından yapılan açıklamaya nazaran şirketin birinci tam elektrikli arabaları, 2025 yılı prestijiyle piyasaya sürülecek. 2028’e geldiğimizde ise Chrysler’in tam elektrikli arabalardan oluşan bir seri oluşturması planlanıyor. İşte Synthesis, bu arabalarda kullanılabilir.

Başa dön tuşu