Chrysler’in Yeni Konsepti Airflow, CES 2020’de Göründü

CES 2020, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı lakin teknoloji üreticileri, bu aktifliğe yalnızca tüketicilere sunacakları teknolojik eserlerle gelmiyorlar. Birtakım şirketler, üzerinde çalıştıkları konsept otomobilleride tüketicilerle buluşturuyor ve geleceğin araçlarının nasıl olacağına bir ön bakış atılmasını sağlıyorlar. Son olarak CES 2020 aktifliği, Chrysler'in yeni konsept aracına konut sahipliği yaptı.

Otomobil üreticileri, hazırladıkları konsept araçlarla hem geliştirdikleri yeni teknolojileri sergiliyorlar hem de birtakım denemeleryapıyorlar. Bununla da yetinmeyen araba üreticileri, gelecekteki arabaların tüketicilerin sürüş tecrübelerine nasıl bir tesir yapabileceğini de araştırıyorlar. İşte Chrysler'in yeni konsept aracı da tam bu emeller uğruna geliştirilmiş durumda.

Karşınızda Chrysler Airflow

Airflow'un dış tasarımı, günümüz araçlarına genel çizgileriyle benzerlik gösteriyor. Fakat aracın çamurluğunun yola sıfır hale getirilmiş olması, Chrysler'in gelecek periyotlarda pürüzsüz yolların tasarlanacağını düşündüğünü ortaya koyuyor. Zira bu tasarım, günümüz yolları ve kasisleri düşünüldüğünde, kullanılamayacakdurumda.

Aslına bakacak olursak Chrysler, Airflow'un iç dizaynına da önemli bir uğraş sarf etmiş. Zira Airflow'un iç kısmı, fazlasıyla şık bir halde dizayn edilmiş ve son periyotlarda gördüğümüz konsept araçlara bir epey benzerlik gösteriyor.

İşte Chrysler Airflow'un iç tasarımı

Chrysler'in yeni konsept aracının iç dizaynında, yalnızca bir adet fizikseldüğme bulunuyor. Bu aracın içerisine bindiğinizde nitekim basabileceğiniz tek tuş, aracın çalıştırılmasını sağlayan “Start/Stop” düğmesi. Bunun dışında Chrysler Airflow'un içerisinde yer alan öbür tüm aksam, büsbütün dokunmatik şekilde tasarlanmış.

Chrysler, yeni konsept aracına ziyadesiyle şık bir görünüşe sahip olan koltuklar yerleştirmiş. Bu koltukları LED aydınlatmalar ve süet-deri karışımı bir dizaynla birleştirmiş olan Chrysler, Airflow'un iç kısmında ziyadesiyle geniş bir alan oluştulmuş durumda.

Başa dön tuşu