Harley-Davidson’ın İkinci Elektrikli Modeli 2022’de Geliyor

Amerika merkezli motosiklet üreticisi Harley-Davidson, dünyanın en ünlü motor şirketlerinden birisidir. Bilhassa chopper biçimi motosiklet modelleriyle bilinen Harley-Davidson, birinci elektrikli motosiklet modelini 2014’te tanıtmıştı. İsminin LiveWire olduğu belirtilen modelin geliştirme süreci son buldu ve şirketin ilkelektrikli motosiklet modeli sonunda geçtiğimiz sene piyasaya sürüldü.

Harley-Davidson, ikinci elektrikli modeline ışık tutan yeni bir önizleme taslağı yayınladı. Yeni motosikletin isminin Mid Power olacağı da bu çizimle birlikte belirlenmiş oldu. Ortaya çıkan yeni motosiklet, önizleme taslağında görüldüğü kadarıyla geçtiğimiz sene piyasaya sürülen LiveWire’dan daha küçük bir yapıya sahip ve evvelki modele kıyasla daha çok düz pist motoru üzere duruyor. Motosikleti kaplayan çok fazla plastik modül bulunmuyor, bu da güç aktarma organlarının büsbütün göz önünde bulunmasına sebep oluyor.

Harley-Davidson Mid-Power 2022’de piyasaya sürülecek

Motosikletin teknik ayrıntılarıyla ilgili çok bir bilgi verilmemiş olsa da taslak sayesinde tasarım konusunda birçok fikre sahip olabiliyoruz. Motosikletin üzerindeki farlarda renkli LED ışıklar kullanılmış. Motosikletin imgelerinde rastgele bir analog gösterge görünmüyor, hasebiyle motosiklette dijital gösterge paneli bulunuyor olabilir. Mid Power isimli motosiklet, tasarım manasıyla üretime hayli hazır görünüyor.

Motosikletin teknik ayrıntıları tam olarak muhakkak olmasa da çeşitli birtakım bilgiler bulunuyor. Mid Power, şirketin birinci elektrikli motosikletinden boyut olarak çok daha küçük olacak. Bunun yanı sıra yeni motosikletin gücünün de daha az olacağı düşünülüyor. Daha az beygir gücü sunacak bir motora sahip olacak olan Mid-Power, daha küçük bir batarya paketiyle satışa sunulacak.

Harley-Davidson Mid-Power’ın en geç 2022 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fiyatlandırma konusunda rastgele bir bilgi paylaşılmamış olsa da motosikletin 30.000 dolardan (176.927 TL) daha az bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra şirket, 2021 yılının sonuna hakikat elektrikli bir scooter piyasaya sürmeyi planlıyor.

Başa dön tuşu