Citroen CEO’sundan Türkiye Açıklaması! – Webtekno

Citroen CEO’su Thierry Koskas, Türkiye’ye geldi. Citroen Türkiye CEO’su Selen Alkım ile basın toplantısı yapan Koskas, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de her zaman popüler olsa da 2023 yılında bu popülaritesini artıran Fransız otomobil şirketi Citroen’in yeni CEO’su Thierry Koskas, ülkemizde bir toplantı gerçekleştirdi. Kendisine Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım’ın da eşlik ettiği CEO, Türkiye’ye geliş nedeninin markanın ülkemizdeki ivmesi olduğunu belirtti. Koskas ayrıca, Türkiye’nin Citroen için Fransa’dan sonraki en büyük ikinci pazar haline geldiğini açıkladı. 

Thierry Koskas, Türkiye ziyaretinde Citroen’in ülkemizdeki geleceğine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Görünen o ki Citroen, Türkiye için daha büyük planlara sahip. Üstelik Citroen, bu planları gerçekleştirmek için çok da büyük bir çaba sarf etmek zorunda kalmayacak gibi görünüyor. Neticede Türkiye’de her ay sıfır otomobil satış rekorları kırılıyor ve Citroen de bu durumdan nasibine düşeni alacaktır.

Citroen CEO’su Thierry Koskas’ın Türkiye’de yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar

“Fransa’dan sonraki en büyük pazarımız Türkiye!”

Citroen

Türkiye, Citroen’in anavatanı Fransa’dan sonra en büyük pazarımız haline geldi. Bu sonuçlar ziyaretimin ana sebebi oldu. Önümüzdeki dönemde Türkiye’ye özel bir yol haritası hazırlamak ve bu başarıyı nasıl sürdüreceğimizi çalışmak için buradayım.” ifadelerini kullanan Citroen CEO’su, C4X satışlarından memnun olduklarını, bundan kaynaklı olarak da Türkiye’yi önceliklendireceklerini ifade etti.

“Yıllık hedefi ilk beş ayda geçtik!”

Selen Alkım ise markanın Türkiye’deki satışlarıyla ilgili şöyle konuştu: “2023 için 49 bin adet satış hedefi koymuştuk, ilk 5 ayda hedeflerimizin üzerine çıktık. Aslında 2025’te Türkiye olarak Citroen’in en büyük beşinci pazarı olma hedefimiz vardı, bu yıldan ikinci pazar konumuna yükseldik. Satışların şu anki performansı yıl sonunda 1.4-1.5 milyon adetlik pazar büyüklüğüne işaret ediyor. Dövizdeki hareketlilik ve olası bir faiz artırımı pazarın 1 milyon adedin hemen altında 900 bin adetler seviyesinde gerçekleşmesine yol açabilir. Bizim ise yıl sonunda 60 bin adetlik satış hedefimiz var.”

“Kur kaynaklı fiyat artışları için çalışıyoruz”

Citroen C5 Aircross SUV

Otomotiv sektörü, haziran ayında biraz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Başta Fiat olmak üzere hemen her marka, haziran ayının başından beri iki kez zam yapmak zorunda kaldı. Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, bununla ilgili de konuştu. “Kur artışlarına yönelik çalışıyoruz. Pazarın durmasına yol açmayacak şekilde fiyat konumlandırması yapacağız.” diyen Alkım, Citroen’in kur zamlarına karşı temkinli olduğunu söylemiş oldu. 

Kaynak :
https://www.haberturk.com/citroen-ceo-sundan-turkiye-nin-ikinciligine-destek-ziyareti-3599152-ekonomi

Başa dön tuşu