Cybertruck, İlk Kez Gündüz Gözüyle Görüntülendi (Video)

Tesla geçen hafta Cybertruck’ı tanıttı. Fakat Tesla’nın yeni aracının çok az sürüş görüntüsü yayınlandı. Ortaya çıkan yeni bir görüntü, gün ışığında Cybertruck’ın nasıl göründüğünü gösteriyor. Instagram’da yayınlanan görüntüde Cybertruck, Tesla’nın tasarım stüdyosu yakınlarında test ediliyordu.

Tesla, geçtiğimiz hafta yaptığı lansmanda Cybertruck'ı bütün otomobil üreticileri gibi kontrol edilebilir ışık altında tanıtmıştı. Aracın istenen taraflarının ışık ile öne çıkarılması için otomobil tanıtımlarının gece yapılması çok yaygın bir uygulama. Tesla da tasarımı tartışma konusu olan Cybertruck’ı tanıtırken bu geleneği bozmadı. 

()

Tanıtımların akabinde bir otomobillerin tasarımı hakkındaki en düzgün fikirler, arabalar gün ışığına çıktığında edinilebilir. Gündüz gözüyle görünmeyen Cybertruck da bugün, Tesla Tasarım Atölyesi’nin yakınlarında görünerek dizaynını bir sefer daha gözler önüne sermiş oldu. Chicago_Roy kullanıcı isimli Instagram hesabından paylaşılan görüntüde Cybertruck, Hawthorne’da bir yolda ilerliyor. 

Chicago_Roy tarafından paylaşılan görüntü birkaç saniye sürmesine karşın Cybertruck hakkında bilgiler sunuyor. Instagram’da yayınlanan görüntü sayesinde gün ışığında ve trafikte birinci sefer Cybertruck görünmüş oldu. Ortaya çıkan görüntüde Cybertruck’ı bir Tesla Model X takip ediyor. 

Tesla Cybertruck, çok konuşulan bir lansman ile geçtiğimiz hafta tanıtıldı. Tesla’nın güçlü elektrikli aracı 2021 sonunda üretilmeye başlanacak. Muhtemelen 2022 yılında da birinci Tesla Cybertruck’ları yollarda göreceğiz. Bir şarjla yaklaşık 800 km menzili olan Cybertruck, 39.900 dolar başlangıç fiyatı ile satışta olacak. Araç şu an 100 dolar depozito ile ön siparişe açılmış durumda.

İşte Cybertruck'ın gündüz sürüşünden fotoğraflar: 

Başa dön tuşu