Dört mevsim sağlam performans: Sava 5 Serisi satışta

Sava, ön lastikler için Avant 5, çeker lastikler için Orjak 5 ve treyler lastikler için Cargo 5 lastiklerinden oluşan 5 Serisi eser kümesini tanıttı.

Bu eser kümesi, dört mevsim performansın sağladığı çok yönlülükle birlikte sağlam ve emniyetli lastik arayan filolar için tasarlandı. Tüm boyutlar ve tüm aks pozisyonları için Kar Tanesi (3PMSF) etiketine sahip Sava 5 Serisi, karla kaplı yollarda sürüş sırasında dört mevsim özelliğinin inancını sunuyor.

5 Serisi, güçlü yollarda, bölgesel ve kent içi kullanımda tesirli performans sağlamak üzere tasarlandı. Sağlam bir diş tasarımı ve karkasa sahip olan eser, kullanım maliyetlerinin azaltılmasını sağlamak üzere geliştirildi.

Bu eser kümesinin ön aks kullanım için tasarlanmış lastikleri Sava Avant 5 ismini alıyor. Bu lastiklerdeki 5 dişli sırt deseni ve kanalların kıvrımlı yapısı diş ortası çatlak ve kopma yolunmaları azaltıp dönüşlerdeki aşınmaları en aza indiriyor. Ayrıyeten Avant 5 lastikler bir evvelki nesile nazaran 4 oranında arttırılmış aşınabilir kauçuğa ve 1 mm daha fazla diş derinliğine sahip ve bu ek özellikler dayanıklılığın artırılmasına yardımcı oluyor. Avant 5 ön lastiklerde birinci kere High Load özelliği (arttırılmış tonaj kapasitesi) sunuluyor. Bu özellik, Euro 6 emisyon standartları ve yeni elektrikli araçların ön aks lastiklere yüklediği ek tartılar nedeniyle geliştirildi.

Orjak 5 çeker lastiği de şiddetli şartlar için tasarlanmış bir eser olma özelliği taşıyor. Lastiğe 5 dişli desen tasarımı dayanıklılık sağlarken desendeki ağır kılcal kanallı yapı her türlü hava şartında ekstra çekiş sağlıyor. Lastiğin kapalı olmayan, yarı açık tip omuzlarında ise diş ortası irtibat tümsekleri bulunuyor. Bu güçlendirici tümsekler, aşınmayı azaltırken daha güçlü bir desen yapısı meydana getiriyor.

Cargo 5 treyler lastiği ise güçlü desen yapısı sayesinde, yüksek ve uzun kilometre ömrü sağlar. Bunun yanında, ek sırt altı kauçuğu sayesinde, lastik karkasını hasarlara karşı koruyarak karkasın tekraren kaplanabilmesine imkan sunuyor.

Yola temas eden alanda bulunan derin kılcal kanallar lastiğin Kar Tanesi (3PMSF) düzenlemelerine uyumlu olmasını sağlıyor. Yol yüzeyiyle kenetlenen bu kanallar, lastiğin kullanım ömrü boyunca ıslak yol tutuş performansını ve frenlemeyi güzelleştiriyor. Kauçuk hamuru ise yuvarlanma direncini azaltacak biçimde tasarlandı. Daha düşük yuvarlanma direnci olan bu lastikler maliyetlerini düşürmeye çalışan filolara akaryakıt tasarrufu ve kilometre başı düşük işletme maliyeti sağlıyor

Sava 5 Serisi eser kümesi, her türlü karayoluna uygun, çok istikametli bir tahlil arayan filolar için ülkü seçim ve muteber bir markadan paranızın tam karşılığını sunan bir eserdir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu