Elon Musk’ın E-Postası, Tesla’nın Rekorunu Gün Yüzüne

Bir devir Model 3’ün üretim sürecinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle iflasın eşiğine gelen Tesla, üzerindeki kara bulutları dağıtmaya başladı. Geride bıraktığımız birkaç ayda kıymetli satış sayılarına ulaşan ABD’li şirket, üretim çizgisinin tamamında hayli etkileyici bir performans gösterdi.

Bu yılın ikinci çeyreğinde 95.200 adet araba teslimatı yapan Tesla, yeni bir rekor kırmıştı. 2019’un birinci yarısında ABD’nin açık orta en çok satan elektrikli araba markası olmayı başaran şirket, yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Nitekim Elon Musk’ın şirket çalışanlarına gönderdiği bir e-posta da, bunu ispatlar tipten. Electrek tarafından yayınlanan e-postada Musk, şirketin bu çeyrek bitmeden müşterilere 100.000 araç teslimatı gerçekleştireceğini söylüyor.

“İlk 100.000 araç teslimatımızı gerçekleştirme talihine sahibiz” sözlerini kullanan Güney Afrika asıllı ABD’li teşebbüsçü, “Şirketimiz için inanılmaz heyecan verici bir dönüm noktası!” diyor.

Musk ayrıyeten Tesla çalışanlarını, şirketin teslimatlarını mümkün olduğunca artırmasına yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çağırıyor. Yeni bir araç satın alan müşterilere teslimatlarının mümkün olan en süratli biçimde gerçekleştirmesinin öncelikli olması gerektiğini söyleyen Musk, bu sürecin çok daha efektif bir formda işlemesini dilek ediyor.

Musk’ın sızdırılan e-postası, Tesla için her şeyin beklenenden de düzgün gittiğini gösteriyor. 2018’in dördüncü çeyreğinde 90.700 araç teslimatı yapan Tesla, birinci kere bir yıl içinde yüzde 10’dan fazla teslimat artışı yaşayacak. 

Başa dön tuşu