Dubai, Cybertruck’ı Polis Arabası Yapmak İstiyor

Dubai Polis Teşkilatı’nın araç filosu, dünya üzerindeki en değerli araç filolarından biri olabilir. Polis teşkilatının garajı Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador üzere lüks araçlardan oluşuyor. Dubai Polis Teşkilatı, artık bu lüks araç filosunu Tesla Cybertruck ile büyütmek istiyor. 

Dubai Polis Teşkilatı’na ilişkin resmi Twitter hesabından 2020 başlığı ile atılan tweetteki Cybertruck’a, polis teşkilatının logoları eklenmişti. Dubai Polis Başkomutanı Abdullah Khalifa Al Marri de Arabian Business’a yaptığı açıklamada Cybertruck’ların turistik bölgelerde güvenlik için kullanılacağını açıkladı. 

Cybertruck, preslenmiş paslanmaz çelikten gövdesi ve kurşun geçirmez camları ile Dubai Polis Teşkilatı’nın filosunu güçlendirecek bir araç olacaktır. Tesla’nın sıra dışı görünüşlü aracı 0’dan 96 km/s sürate 3 saniyenin altında çıkabilecek motor gücü ve uzun menzili ile güçlü bir araç. 

Dubai Polis Teşkilatı’nın Cybertruck’ı bünyesine katmak istemesi gayet anlaşılır bir yaklaşım. Lakin polis teşkilatı vazifelileri tarafından atılan tweet, tekrar de şaşırttı. Cybertruck’ın üretiminin 2021 sonlarında başlaması bekleniyor. Bu nedenle Dubai Polis Teşkilatı’nın 2020 yılında nasıl Cybertruck sahibi olacağı merak konusu.

Başa dön tuşu