Dünyanın En Pahalı SUV Aracıyla Tanışın: Karlmann King SUV

Piyasaya yeni sürülen arabaların yüksek fiyatla çıkış yapmasına alışkınız lakin son devirde dev araba üreticileri de dâhil olmak üzere birçok şirket, sonlu sayıda ürettiği konsept arabaları oldukça yüksek fiyat etiketiyle satışa sunuyor. Karlmann King de yakın vakitte bu türlü bir araç üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu.

Son yıllarda yükseliş gösteren asimetrik dizaynların kullanılma trendine ayak uyduran Karlmann King SUV, birinci sefer görenler için epey farklı görünen dizaynından daha çok fiyatıyla isminden kelam ettiriyor. O denli ki bugün açıklanan satış fiyatına göre Karlmann King SUV, dünyanın en değerli SUV aracı olma unvanını ele geçirdi.

Karlmann King SUV, 1 milyon dolar fiyatıyla dünyanın en değerli SUV aracı oldu:

Bacroft Cars isimli YouTube kanalında bugün yayınlanan bir görüntüde karşımıza çıkan Karlmann King SUV; tasarımıyla, özellikleriyle ve en çok da fiyatıyla birçok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Dizayncı Luciano D’Ambrosio'nun son yapıtı olan devasa SUV, The Dark Knight üçlemesinde öne çıkan Batmobil’den esinlenerek tasarlanmış. Birinci bakışta garip görünse de asimetrik dizaynın araca bir karakter kattığını söyleyebiliriz.

Elmas tasarım olarak isimlendirilen özel bir dizaynla gelen araçta, tasarımcısının sözlerine nazaran saldırgan bir araç çizgisi kullanılmaya çalışılmış. Aracın dış tasarımı kadar içi de standart SUV'lardan epey farklı. Yeni teknolojiyle donatılmış Karlmann King SUV, 420 beygir gücündeki 6,8 litrelik V10 motordan güç alıyor. Yaklaşık 5.896 kg olan aracın saatte 140 km sürate ulaşabildiği söylense de yayınlanan YouTube görüntüsünde ibrenin saatte 220 km'ye çıktığı görülüyor. 

Karlmann King SUV, iç tasarımıyla lüksü ayağınıza getiriyor:

Performans manasında da tatmin edici sonuçlar veren Karlmann King SUV, üstteki görselden görebileceğiniz hayli farklı bir iç dizayna sahip. Aracın fiyatının yükselmesindeki en temel etmenlerden olan iç kısım, adeta limuzin konseptini SUV'a taşıyor.

Tasarımcısının boyutunu işaret ederek “Fil sürdüğünüzü hayal edin” dediği aracın 1 milyonluk fiyatının baz paket için geçerli olduğunu da söyleyelim. Satış sayfasında müşterilerine farklı seçenekler sunan Karlmann King, fiyatların 3 milyon dolara kadar vardığını belirtiyor. Bu arada Bacroft Cars isimli YouTube kanalının Karlmann King SUV hakkında çektiği görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Karlmann King SUV, kamera karşısında:

Başa dön tuşu