Elektrikli Araba ‘Honda e’ Tanıtıldı

Minimalist dizaynıyla 2019 Frankfurt Araba Fuarı’nda dikkatleri üstüne çeken büsbütün elektrikle çalışan Honda e, epey beğeni topladı. Ayrıyeten fuarda merak edilen fiyat bilgisi de açıklandı.

Elektrikli otomobillerin git gide yaygınlaştığı son yıllarda, farklı ve tatlı dizaynıyla spot ışıklarını kendinde toplayan Honda e, 2019 Cenevre Araba Fuarı’nda da sergilenmişti. Frankfurt’ta ise seri üretime geçmiş haliyle sergilenen Honda’nın Avrupa satış fiyatı 29.470 avro (yaklaşık 200.000 lira) olarak açıklandı.

Honda’nın açıklamaları

Honda Motor Lideri Katsushi, yaptığı açıklamalarda Honda e ile dünya çapında bir eser ortaya konulduğunu ve üretilen aracın elektrikli araç dünyasına yeni bir bakış açısı getireceğini belirtirken otomobilin performansından ve getirdiği yenilikçi tahlillerden de övgüyle bahsetti.

Tam şarj ile 200 km menzili olan Honda e, süratli şarj özelliği ile yarım saatte yüzde 80 şarja ulaşabiliyor. Kent içi sürüşlerde de konfor ve performans konusunda epeyce verimli olan araç, kullanım kolaylığı ile de dikkatleri üstüne çekiyor.

Şık ve etkileyici tasarım

İç dizaynıyla da epey beğeni toplayan Honda e, son derece etkileyici bir şoför alanına sahip. 8 inçlik bir ekran bulundurmasının yanı sıra sade görünüşü ve sağladığı kolaylık ile tatmin edici bir sürüş sağlıyor.

Başa dön tuşu