“Elektrikli ATV, Cybertruck’ı Satın Alanlara Seçenek Olacak”

Bilim kurgu distopyasından fırlamışcasına bir dizayna sahip olan Tesla Cybertruck, manşetleri süslemeyi sürdürüyor. Fütüristik pick-up modelinin bu derece gündem olmasının nedeni yalnızca görünüşü değil. Hatırlayacağınız üzere, Cybertruck’ın kırılmaz denen camları demir bir bilye ile paramparça olmuştu. Dahası bu fiyasko, Elon Musk’a tam 768 milyon dolar kaybettirmişti. 

Öte yandan geçtiğimiz hafta düzenlenen lansmanda görücüye çıkan tek araç Cybertruck olmamıştı. Musk birebir vakitte, sürpriz bir elektrikli ATV modeli de tanıtmıştı. Tıpkı elektrikli pick-up üzere gibi fütüristik bir imaja sahip olan Cyberquad, Cybertruck'ın bataryalarından şarj edilebiliyor. 

Musk, Cybertruck ile harika bir ahenk sağlayan elektrikli ATV’nin donanımsal özelliklerini açıklamamıştı. Bu da, aracın nitekim üretilip üretilmeyeği hakkında çeşitli spekülasyonlara neden olmuştu. Şahsî Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Tesla CEO’su, ATV'nin nitekim üretileceğini ve Cybertruck'ı satın alanlara seçenek olarak sunulacağını söyledi. 

Cyberquad’ın tasarımı, fütüristik çizgilerine ek olarak ön ve gerideki LED ışık şeritleriyle Cybertruck'ın dizaynını büyük ölçüde takip ediyor. Elektrikli ATV ayrıyeten Cybertruck’ın bagaj kapağından açılan yerleşik rampa sayesinde pick-up’ın kargo alanına direkt girebiliyor. Tesla, Cyberquad’ın fiyatını ve özelliklerini şimdi açıklamadı; lakin Musk’ın paylaşımı, ayrıntıların yakında aşikâr olacağına işaret ediyor olabilir.

Başa dön tuşu